RSS / XML
02-04-2020
Bizi Takip Edin!


İzmir'de taksilerde kısa mesafe sorunu kalkıyor... Sabit ücret geliyor...

21-02-2020 17:18:25
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Bursa Satılık
İzmir’de yolcularla taksiciler arasındaki en büyük sorunlardan biri olan kısa mesafe problemi gideriliyor. 
 
İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, yolcularla taksiciler arasında yaşanan “yakın mesafe” sorununun yakın zamanda giderileceğini ilk kez duyurdu.
 
Radyo Trafik İzmir dinleyicilerinden gelen bir soru üzerine taksicilerin yakın ya da uzak mesafe ayrımı yapmamaları gerektiğini, yapanların ceza alacağını belirten Celil Anık, “İlk kez burada açıklıyorum; İstanbul ve Ankara’da olduğu gibi yakın mesafe sorununu çözüyoruz. Yapacağımız ayarlamayla bindi-indi ücreti sistemine geçeceğiz. Bir kilometre altında bir mesafede ücretlerimiz sabit olacak. Henüz ücretin ne kadar olacağını belirlemedik. Bir kilometrenin üstündeki mesafelerde normal tarife geçerli olacak. Bu sistemle hem taksiciler hem de yolcular mağdur olmayacak. Yolcularımızın da buna itiraz edeceğini pek düşünmüyorum. Yolcular da kısa mesafeye artık gönül rahatlığıyla, huzur içinde gidebilecek.” ifadelerini kullandı.

2 AY İÇİNDE UYGULAMA BAŞLAYACAK
İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık “yakın mesafe” uygulamasının hazırlıklarını bitirdiklerini, duruma göre Mart ayının sonunda ya da en geç Nisan ayının ortasında bu uygulamanın yürürlüğe gireceğini bildirdi. (Rayo  Trafik)

ETİKETLER : taksi bindi-indi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber