RSS / XML
25-09-2021
Bizi Takip Edin!


SAÇ EKİMİNİ NEREDE YAPTIRMALIYIM? KARAR SÜRECİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

11-02-2021 16:09:54
A+ A-
İşte yazının ayrıntıları...

Bursa Satılık

Evde uzun süre kaldığınız son zamanlarda ayna karşısına geçip dökülen saçlarınıza sık sık bakıyorsanız saç ektirmenin zamanı çoktan gelmiştir bile. Saç dökülmesi yaş almaya ve kalıtıma bağlı olarak gerçekleşen bir durumdur ve saçların dökülmesi kişiyi psikolojik anlamda olumsuz etkiler. Saçlarınızın çıkmasına çözüm olarak şampuan, besleyici krem ya da besin ampulleri kullanıyorsanız hepsini çöpe atabilirsiniz. Bu tür ürünler başınızda yok olan kökleri tekrar çıkarmaz. Dolayısıyla bu tür ürünlere sadece boşa para vermiş olursunuz.  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas, saç ekimi yaptırarak kaybettiğiniz saçlarınıza tekrar kavuşabileceğinizi belirtiyor. Op. Dr. Leyla Arvas saç ekimi yaptıran kişilerin tekrar eski mutluluklarına kavuştuklarını da sözlerine ekliyor.

Saç Ekim Prosedüründen Önce Ne Yapılmalı?

Saç ekimi prosedüründen en az bir hafta önce kanın sulanmasına sebep olan ilaç kullanımının bırakılması gerekiyor. Gıda takviyeleri, ağrı kesiciler, bitkisel içerikli ürünler, depresyon ilaçları, E ve B vitamini katkılı multivitamin destekleri de yine en az bir hafta önceden bırakılmalıdır. Sigara kullanımının bir hafta önce, alkol kullanımının ise üç gün önceden kesilmesi gerektiğini belirten Op.Dr.Leyla Arvas, devamlı kullanılması zorunlu ilaçlar hakkında doktora bilgi verilmesi gerektiğinin altını çiziyor .Operasyon sırasında hastayı sıkmayan rahat kıyafetlerin giyilmesi, kıyafetlerin baş bölümünden giyilip çıkarılmayacak şekilde önden düğmeli şekilde olması gerekiyor. Başın üst bölgesine de ekim yapılması gerekiyorsa yolculuk yastığı kullanılarak başın yastık ile teması kesilmelidir.

Saç Ekim Prosedürü Uygulaması Nasıl Olur?

Saç ekimi uygulayan uzman kişilerin tecrübeli, yetenekli ve estetik bir bakış açısına sahip olması gerekir. Böylelikle ekim yapılan saç kökleri naturel bir açıda büyüyerek uzar. Profesyonel kişilerce yapılan saç ekim işlemi sonucunda hasta özlemini duyduğu saçlarına kavuşur ve kendine olan güveni gelir. Saçlar psikolojiye direk olarak etki ettiği için saçları uzayan kişiler çok daha özgüven içinde olurlar.

Saç ekiminde işlem yapılacak bölge lokal anesteziyle hissizleştirilir. Transfer edilecek bölge işlem için hazırlanarak, saç kökleri mikro motorlu özel bir FUE motoru aracılığı ile toplanır. Bu özel başlığın ucu 1 milimetreden küçüktür. Kelleşme görülen bölgede açılan kanallara, kişinin saç ve baş durumuna göre uygun açıyla bir bir yerleştirilen greftler genel olarak kişinin ense bölgesinden ya da kulak arkasındaki bölümden toplanıyor.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu yani FUE ile saç ekiminde saç derisi kesilmediği için skar izi oluşmuyor ve dolayısıyla enfeksiyon riski de bulunmuyor. Lokal anestezi kullanıldığı için kişi herhangi bir acı ağrı hissetmiyor. Saç ekimi sırasında kişi temel yemek yeme,bir şeyler içme, okuma, televizyon seyretme gibi ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Saç Ekiminden Sonraki Süreç

Saç ekim işleminden sonra iyileşme sürecine ihtiyaç bulunuyor. Çalışmada ya da sosyal hayata dönmede herhangi bir problem olmasa da yine de evde dinlenerek ve ekim yapılan bölgenin korunması önemli. Evde kalınan günler saç ekimi için ideal. Saç ekim işleminden sonra 7 ile 10 gün arasında ev istirahati öneriyoruz.

Ekim İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekim işlemi yapıldıktan sonraki 3 gün boyunca baş bölgesine su kesinlikle değdirilmemelidir. Saçların klinikte ekim yapılmasından sonraki 3. Gününde yine klinikte özel bir şekilde yıkanır. Saç ekim uygulaması sabır gerektiren bir süreçtir. Bu süre zarfında sigara ve alkolden mümkün olduğunca uzak durmak yine aynı şekilde tozlu ve kirli alanlarda vakit geçirmemek, ağır spor aktivitelerini yapmamak ve baş bölgesini sert darbelerden korumak gerekmektedir.

Yeniden saçların kel bölümde sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için en az altı ay boyunca havuz, deniz, ve baş bölgesine uygulanan basınçlı suyla yıkanmamalı ve saç kozmetikleri kullanılmamalıdır.

Saç Ekim İşleminde Fiyatlar Nasıldır?

Saç ekim yapılan alana göre fiyat farklılıkları olmaktadır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Saç Ekimi Quartz Clinique’te Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas tarafından yapılmaktadır. Siz de 0212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak randevu oluşturabilirsiniz


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber