RSS / XML
21-09-2021
Bizi Takip Edin!


Berk Yurtçu ile dijital çağın reklam ayağını konuştuk

26-04-2021 08:30:00
A+ A-
İZSİAD (İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği) üyeleri ile yaptığımız seri röportajların bir diğer konuğu Ramazan Berk Yurtçu oldu.

Aydın Satılık

(Eral Aytemiz/EGE MECLİSİ)-İzmir reklam sektöründe hizmet veren GIF Ajans Genel Müdürü Berk Yurtçu ile pandemide yükselen dijital mecraları ve dijital reklamların önemini konuştuk. İşte Berk Yurtçu ile gerçekleştirdiğimiz sohbetten öne çıkan kısımlar…

Pandemi, dijital mecra paydaşlarını nasıl etkiledi? 

(Berk Yurtçu)-Pandeminin hayatımıza net bir şekilde girmesiyle birlikte, dijital medya ve dijital mecraların önemi arttı. Sosyal medya, google reklamları, e-ticaret yapılanmaları ve bilinci de doğru oranda artış gösterdi. Geçtiğimiz günlerde Google'ın açıkladığı veriye göre; geçen yıl 64 bin olan e-ticaret sitelerinin sayısı 1 yılda 252 bine ulaştı. Pandemi, muhtemelen bundan sonra da hayatımızdan çok keskin bir şekilde çıkmayacağı için dijital daha da büyümeye devam edecek. 

İnsanlar evde olduğu için sosyal medyanın önemi arttı. İnsanlar artık hayatlarının %80'ini dijital ortamlarda geçiriyorlar. Herkes artık evde bir dijital kanalı aktif olarak kullanmaya başladı. Önceden daha sık Y ve Z kuşakları sosyal mecraları kullanırken artık X kuşağı da yoğun olarak kullanmaya başladı. 

Normalde bu dijital dönüşüm 2030'lu yıllarda bekleniyordu ancak pandemiyle birlikte süreç hızlandı. Bildiğiniz gibi artık paralar bile dijitalleşti. Sonu olarak bizim sektörümüz, pandemide yükselen sektörler arasında yer aldı. 

Fakat pandemiden çok fazla etkilenen sektörler oldu ve çalıştığımız firmalardan bir kısmı sıkıntıya girdi. Biz bu süreçte onların yanında olmaya ve dijital reklam stratejileriyle onları doğru yönlendirmeye çalıştık. Bu süreçte markalara destek olmak amacıyla ücretsiz dijital medya stratejileri yarattık. Bu süreçte neler yapılması gerekiyor, nasıl para kazanılması gerekiyor gibi stratejiler oluşturduk ve daha sonra bunları aksiyon halinde faaliyete geçirdik.

Dijitalde verilen paranın tamamı ile nereye gittiğini, kaç kişinin nasıl etkilendiğini net bir şekilde görüp analiz edebilme şansı var ve aynı zamanda diğer reklamlara göre daha uygun fiyatlar söz konusu ve reklamların hedef kitlesini de kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bu artısıyla da reklamlarda dijital mecralar daha sık tercih edilmeye başlandı. 

GIF AJANS HAKKINDA

(Berk Yurtçu)-Markalara kuruluş aşamasından pazarlama sürecine kadar olan süreçte destek veren, hem geleneksel hem de dijital bir reklam ajansıyız. Geleneksel ayağımızda; marka yaratmak, kurumsal kimlik oluşturmak, katalog tasarımları, broşür tasarımları gibi hizmetler, dijital ayağımızda ise; Google reklamları, sosyal medya yönetimi, sosyal medya reklamları, video prodüksiyon, özel yazılımlar ve web siteleri ile markalara destek veriyoruz.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJLAR haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber