RSS / XML
19-10-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Ekonominin çarkları STK'larla dönecek

12-05-2015 10:51:42
A+ A-
AK Parti İzmir 25'inci Dönem Milletvekili Adayı Necip Nasır, İzmir iş dünyasının önde gelen isimleri ile buluştu; iş dünyası ve ekonomiyle ilgili önemli mesajlar verdi.

Ankara Satılık

İZMİR - Nasır, sivil toplum kuruluşlarıyla (STK) birlikte İzmir’de ekonominin çarklarını döndüreceklerini söyledi.

Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir siyaset anlayışıyla sahada yoğun bir mesai harcayan Necip Nasır, işadamlarının düzenlediği toplantıya katıldı.

İşadamlarına İzmir’deki ekonomi hakkında bilgi veren Nasır, 40 yıllık bilgi birikimini sektör temsilcileriyle paylaştı.

İzmir’in kısa ve orta vadede arzulanan gelişme atılımını gerçekleştirecek kaynakları ve potansiyeli olduğunu dile getiren Necip Nasır, potansiyelin kullanılmasında ise STK’ların önemine dikkat çekti.

STK’larla birlikte İzmir’in ekonomisinin çarklarını döndüreceklerini kaydeden Nasır, İzmir’in gelişmesiyle ortaya çıkacak fırsatların etkili bir şekilde kullanılması için 2019 ve 2023 hedeflerine ulaşmada STK’ların rolünün çok büyük olduğunu vurguladı.

STK’ların geçtiği süreç hakkında da değerlendirmelerde bulunan Necip Nasır, “Gelişmiş ülkelerde bir kişi 8 sivil toplum kuruluşuna üye olurken, Türkiye’de bu rakam yüzde 1’lere bile varmıyor. Türkiye’de STK’ların önemi çok fazla bilinmiyor. STK’lar, AK Parti iktidarında önem kazandı. Biz de Müteahhitler Federasyonu’nu ve Konfederasyonu’nu kurarak sektördeki birçok aksaklığın giderilmesine yardımcı olduk. Ankara’da hiçbir sorun çözülmüyor diye bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Kamu yararına olan sorunlar Ankara’dan çözülmeden geri dönmez. Bu anlamda sivil toplum kuruluşlarının çatısı altında buluşulmalı ve bu büyük gücün farkına varılmalı” diye konuştu.

İzmir’in artık hak ettiği noktaya gelmesi gerektiğine de işaret eden Nasır, kendisinin kaynaştırıcı, birleştirici ve icracı bir siyaset anlayışıyla, İzmir’in faydasına olacak her konuda kentin ve İzmirliler'in yanında olacağını söyledi.


ETİKETLER : necip nasır ak parti akparti izmir seçim çalışmaları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber