RSS / XML
10-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Buca ve Bornova'nın eski başkanları vekil olmaya hazırlanıyor

14-05-2015 10:06:26
A+ A-
Partilerin İzmir milletvekili adayları çok geniş bir yelpazede farklı profiller çizerken, CHP ve AK Parti'de önceki dönemlerde belediye başkanlığı yapmış iki isim dikkat çekiyor. 2009-2014 arasında Bornova Belediye Başkanlığı yapan Kamil Okyay Sındır 2'nci bölgede, 1994-2009 arasında Buca Belediye Başkanlığı yapan Cemil Şeboy ise 1'inci bölgede milletvekili olabilmek için yarışıyor. İki eski başkan da belediye tecrübelerinin yasama çalışmalarında kendilerine önemli bir artı katacağı görüşünde

Sinop Satılık

ENGİN TATLIBAL / EGE MECLİSİ - Partilerin 7 Haziran genel seçimleri için İzmir aday listelerinde belediye başkanlığı tecrübesi olan iki isim dikkat çekiyor. 2'nci bölgede CHP'nin yaptığı ön seçimden dördüncü sırada çıkan ve Atilla Sertel'in adaylığının düşürülmesiyle 6'ıncı sıradan milletvekili adayı olan Kamil Okyay Sındır, 2009-2014 yılları arasında Bornova Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştu. 1'inci bölgede ise AK Parti, 1994'ten 2009'a dek tam 15 sene Buca Belediye Başkanlığı yapan Cemil Şeboy'u 3'üncü sıradan aday gösterdi. Her iki ismin de seçilme olasılığı yüksek sıralardan seçime giriyor olması, önümüzdeki dönem parlamentoda İzmir'den iki eski başkanın milletvekili olma durumunu ortaya çıkardı.

HALKI SORUNLARINI BİLMEK ÖNEMLİ”

Bornova ve Buca'nın eski başkanları, belediyecilik yıllarında elde ettikleri deneyimin yasama faaliyetlerine olumlu yansıyacağı görüşünde birleşiyor. Her iki başkan da görev süreleri boyunca halkın öncelikli ihtiyaçları ile temel sıkıntılarını yakından takip ederek çözüm ürettiklerini, bunun da mecliste kendileri için önemli bir referans olacağı düşüncesini dile getiriyor.

SOSYAL BELEDİYECİLİKTEN SOSYAL DEVLETE”

Eski Bornova Belediye Başkanı ve CHP 2'nci bölge milletvekili adayı Kamil Okyay Sındır, “Kente dair sıkıntıları ve kentin her türlü gereksinimlerini biliyor olmanın bir milletvekili olarak yapacaklarımıza elbet büyük etkisi olacak. Bu birikime sahip olmak, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki yasama faaliyetleri için önemli bir değer olduğunu düşünüyorum. Yerel yönetimler her şeyi kapsıyor. Park ve bahçelerden cenaze işlerine, bütçe yönetiminden idari yapılanmaya ve merkezi yönetimle ilişkilere kadar geniş bir yelpazede halkın ihtiyaçlarını yakından gözlemleme ve çözüm üretme şansına sahip oluyorsunuz. Belediye başkanı olarak insanımızın ne koşullarda yaşadığını birebir görüyor olmak çok önemli. Bu birikim ve deneyimlerimizin yasama çalışmalarına da önemli katkısı olacağına inanıyorum. Sosyal belediyeciliğin, sosyal devlet işlevine de ciddi katkısı olacak mutlaka” dedi.

TECRÜBEMİ MECLİS'E TAŞIYACAĞIM”

Eski Buca Belediye Başkanı ve AK Parti 1'inci bölge milletvekili adayı Cemil Şeboy ise “Belediye meclisleri de küçük birer parlamento gibi çalışır. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin işleyişine benzer bir yapısı vardır. TBMM genel kapsayıcı yasama çalışmaları yaparken bizim 1580 sayılı yasadan kaynaklı yetkilerimiz vardır ve kent yaşamına ilişkin kararlar alırız. Bir belediye başkanı olarak halkın sıkıntıları ve öncelikli ihtiyaçları nelerdir, bunları yıllar boyunca ilk elden takip edip çözüm ürettik. Bu tecrübelerimi meclise taşıyacağım ve bunların çalışmalarımıza da elbet büyük katkısı olacak” diye konuştu.


ETİKETLER : cemil seboy ak parti ak parti izmir kamil Okyay Sındır chp chp izmir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber