RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

MHP’li Kılıç Tezgaha Geçti Tarım Politikalarını Anlattı

18-05-2015 10:52:04
A+ A-
Gaziemir Sevgi Mahallesi pazaryerini gezen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Senem Kılıç, pazar esnafı ve pazar alışverişi yapan vatandaşla buluştu; MHP’nin seçim beyannamesindeki tarım politikalarını anlattı.

İstanbul Satılık

İZMİR - Domates satılan tezgaha geçen Kılıç, tezgaha müşteri çekmek için önce “Gel vatandaş gel, domatese gel” diye bağırdı sonra da MHP iktidarında ithal tohumla üretime son vereceklerini, Türk malı üretimi destekleyeceklerini anlattı.

‘Yerli tohum üretimini destekleyeceğiz’

MHP’nin seçim beyannamesinde tarım sektörünün rekabet gücü yüksek bir yapıya kavuşturulacağının vurgulandığını belirten Senem Kılıç, “Beyannamemiz ile tarımda modern işletmeciliğe dönüşüm sağlanacağını söylüyoruz. Üretici birliklerinin ve çiftçinin güçlendirileceği ve yüksek kalitede fide-fidan üretiminin destekleneceğini ifade ediyoruz. İsrail’den gelen tohumlarla dışa bağımlı yapılan üretimin milli unsur eksikliği başta olmak üzere çiftçimizden son tüketicimize hiçbir faydası yok. Yerli tohumlarımızla mis kokulu domateslerimizi yetiştireceğiz, tohum üretimi için gerekli Ar-Ge desteğini verecek çiftçiden son tüketiciye kadar herkesin yüzünü güldüreceğiz” dedi. 

‘Mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz’

MHP’nin seçim beyannamesindeki tarım politikalarından başlıkları da sıralayan İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Senem Kılıç, şunları söyledi: “Tarımsal üreticilerin en kısa zincir ile pazara ulaşımını sağlayacak böylece üreticimizin daha çok kazanması, tüketicimizin daha ucuza gıda tüketimini temin edeceğiz. Ülkemiz şartlarına uygun yüksek verim ve kalitede tohum, fide, fidan ve damızlık hayvan geliştirilmesi ve üretimini destekleyecek ve dışa bağımlılığa son vereceğiz. Tarımsal destekleri artıracağız. Küçük çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum, fide gibi temel tarımsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV’yi kaldırılacak böylece mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Sulama ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV almayacağız. Çiftçilerin ucuz elektrik kullanmalarını sağlayacağız. Elektrik fatura bedellerini hasat döneminde tahsil edeceğiz. Ürünlere fiyat garantisi verecek ve tarım-sanayi entegrasyonunun sağlanacağı kırsal cazibe birimleri olan ‘Tarım Kentleri’ni kuracağız.” 


ETİKETLER : Senem Kılıç mhp esnaf ziyaret
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber