RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

MHP'li Murat Koç Gençlerlerle Buluştu

21-05-2015 09:19:56
A+ A-
MHP Milletvekili Adayı Koç, Bornova Semti'nde yürüttüğü seçim çalışmalarında gençlerden büyük ilgi gördü. Beyannamede gençlerle ilgili olan maddeler dikkat çekti. İşsizlikten yakınan gençler sadece üniveriste mezunu olmanın çok büyük artıları olmadığını savunurken Murat Koç '' Mesleki eğitime önem verilmiyor. Çoçuklar bir şekilde üniverisite mezunu olabilmek için istemedikleri bölümler de olsa tercih edip yazıyorlar. Halbuki ülkemizde ciddi anlamda da meslek eğitimlilere ihtiyacımız var.'' dedi.

Konya Satılık

İZMİR - Devlet bankaları iş kurmak isteyen gençlere faizsiz kredi verecek.

Gençler için gerekli imkanların ve desteğin yaratılmadığını savunan Murat Koç sözlerine şöyle devam etti, ''Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize de destek olacağız. Okuyan ve üreten nesillere her zaman ihtiyacımız var.  Üniversite ve mesleki eğitim mezunu gençlerimize bizden tam destek olacaktır.'' diye belirtti. Gençlerin, iş yaşamında büyük önem taşıdığını vurgulayan MHP Milletvekili Adayı Murat Koç, ekonomimizi büyütmek için gençlerimizi ülkemizden kaçırmayacaklarını ve  geleceğimizi şekillendirecek ve daha ileriye taşıyacak olan gençlerimiz için bilimsel anlayışla çalışacak olan gençlik merkezleri kuracaklarını söyledi.

Mesleki Eğitim Alırkende Çalışacaklar

Mesleki eğitim alan gençlerin hem teorikte hem pratikte çalışmalarının gerektiğini vurgulayan Koç, '' Mesleki Eğitim alan genç arkadaşlarımız  hem okullarına  hem de işlerine gidecekler. Böylelikle mezun oldukları zaman iş problemi yaşmayacaklardır'' dedi.

Üniversite Okuyan Gençlerimize Maddi Yardım

Barınma anlamında da öğrencilerin açıkta bırakılmayacağının altını çizen Koç, '' Kalacak yer konusunda problemler yaşayan ve maddi olanakları zayıf olan arkadaşlarımız Kamu Yurtlar Kurumu'nda ücretsiz olarak kalacaktır. Ayrıca üniversite öğrencilerine aylık 100 lira 'Barınma Kredisi' verilecektir.''  dedi.

Başarılı öğrencilere  10 bin liraya kadar yüksek öğrenim kuponu verileceğini söyleyen Murat Koç, öğrencilerin üniversite hayatlarında aldıkları öğrenim kredilerinin de geri ödemesinin işe başlayana kadar erteleneceğini de belirtti.


ETİKETLER : murat koç mhp mhp izmir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber