RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Necip Nasır: “Şehir İçindeki Sanayi Siteleri Taşınmalı”

21-05-2015 10:35:32
A+ A-
AK Parti İzmir 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Necip Nasır, kent merkezinde kaldığı için altyapı ve ulaşım sıkıntıları yaşayan sanayi sitelerinin uygun bölgelere taşınması gerektiğini söyledi.

Urfa Satılık

İZMİR - İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası’nı ziyaret eden AK Parti İzmir 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Necip Nasır, bölgedeki sokakların dar olması ve trafiğin kilitlenmesi nedeniyle esnafın büyük sorun yaşadığına dikkat çekti.

Şehir içindeki sanayi sitelerinin acil olarak yeniden planlanmasının önemine işaret eden Nasır, bu dar sokaklarla, İzmir’in edindiği ‘mobilya üretim şehri’ sıfatını kaybetme tehlikesi yaşadığını dile getirdi.

Kalabalık bir grubun karşıladığı Necip Nasır’ı görenler ise, ‘Mobilya üretim merkezinin içler acısı durumuna bir çare bulun’ diye dert yandı.

Mobilyacıların sıkıntılarını yerinde tespit eden Nasır, “Sizlerin yanına gelirken arabayı çok geride bırakmak zorunda kaldık. Ben gelemiyorsam, buraya mobilya almak için gelip de geri dönen kişilerin sayısını düşünmek bile istemiyorum. Mobilyanın yoğun imal edildiği bir yerde böyle bir sokak yapısı olmamalı. Bu yollardan bırakın, mobilyayı taşıyan arabaları, yan yana iki araba çok zor geçer. Sadece bu yollardan dolayı siz para kazanamazsınız. Mobilyayı üretmek için malzeme bu yollardan geliyor. Yol tıkansa mobilya üretecek malzemeniz gecikecek ve mobilya üretemeyeceksiniz. Mobilya üretemeyince müşterinizin mobilyasını geç göndereceksiniz. Mobilya geç gidince, müşteri bir daha buradan alışveriş yapmaz. İzmir’de mobilya şehri sıfatını başka yerlere kaptırır” diye konuştu.

“SANAYİ SİTELERİ İÇİN PLANIMIZ VAR”

Şehir içindeki sanayilerin kalkması için çalışma başlattıklarını anlatan Necip Nasır, 1'inci, 2'nci ve 3'üncü sanayi siteleri için yer bulunması amacıyla çalışma yapıldığını söyledi. Bu alanın daha da büyütülmesi için çalışmalarının sürdüğünü belirten Necip Nasır, bu alanın hem iç pazara, hem de dış pazara yakın bir yer olduğunu vurguladı.

Sanayi sitelerinde, hem mal sahibinin hem de kiracıların mağdur edilmeyeceğinin altını çizen Necip Nasır, yeni sanayi sitesi alanları ile daha rahat bir şekilde üretim ve satış yapılacağını dile getirdi.

Yapılacak sanayi siteleriyle, mobilyacıların hak ettiği değeri göreceğini kaydeden Nasır,  “İzmir’de işsizlikten bahsediliyor. Sanayi siteleri projesiyle İzmir’de işsizlik azalacak. Mobilyacılar daha çok ve kaliteli şartlarda üretim yapacak. İzmir ‘mobilya üretim şehri’ sıfatını kat kat aşacak” ifadesini kullandı.


ETİKETLER : necip nasır ak parti akparti izmir seçim çalışmaları mobilyacılar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber