RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Mhp’li Kılıç’tan esnaf ziyaretleri

21-05-2015 10:51:31
A+ A-
MHP İzmir 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, Türk toplumunun üretmeden tüketen bir toplum haline geldiğini ve bu yüzden vatandaşların borçlanarak hayatını sürdürmek zorunda kaldığını söyledi.

Aydın Satılık

İZMİR - İzmir’in farklı bölgelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinleyen ve partisinin çözüm önerilerini sunan Kılıç, tüm ülkede olduğu gibi İzmir’de de en büyük sorunun işsizlik ve yoksulluk olduğunun altını çizdi.

13 yıllık AKP iktidarı döneminde toplumun üretimden uzaklaştırılarak, kolay tüketime yönlendirildiğini ifade eden Senem Kılıç, bu durumun artık ne ülke ne de vatandaşlar için sürdürülebilir olduğunu vurguladı.

100 TL.’NİN 55’İ BORCA GİDİYOR...

Vatandaşın ay başında cebine giren 100 TL.’nin 55 TL.’sinin daha para gelmeden borca gittiğini ve geriye sadece 45 TL. kaldığını söyleyen Kılıç, “Maalesef toplum olarak üretmeyen, hazırı tüketen bir toplum olduk. Fabrikalarımız, tarlalarımız boşalıp yerlerine alışveriş merkezleri inşa edilirken, çalışıp üretmesi gereken insanlarımız ise bu alışveriş merkezlerinde borçlandırılarak tüketmeye yönlendirildi. Şimdi de bu vatandaşlarımız ‘eğer bize oy vermezseniz ekonomi kötüye gider, borçlarınızı ödeyemezsiniz’ diye korkutuluyor. Hükümet eliyle borçlandırılan ve mecbur bırakılan bir toplum oluşturuldu” diye konuştu.

FINDIK ÖRNEĞİ...

Milliyetçi Hareket Partisi olarak toplumu yeniden üretir haline getirmek için çok önemli projeleri olduğunu aktaran Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk milleti çalışkan bir millettir. Bugüne kadar ne yaptıysa çalışarak yapmış, sıfırdan sayısız devlet kurmuş ve her birini döneminin lideri yapmayı başarmış bir millettir. Biz millet olarak, işsizliğe ve fakirliğe mahkum olacak kadar güçsüz bir millet değiliz. Ancak ne yazık ki; her geçen gün üretimden uzaklaştırılarak tüketime mahkum edilen ve tükete tükete artık tüketemez duruma gelen bir millet olduk. Ürettiklerimizi ise çok ucuza vermek zorunda kalıyoruz. 1 yılda 2 milyar dolarlık fındık ihraç ediyoruz; ancak bizim ürettiğimiz fındıktan sadece bir yabancı şirket 400 milyon dolar kar ediyor. Elimizdeki ürünün ve gücün değerini bilmiyoruz. Çiftçimize sanayicimize sahip çıkılmıyor. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak aleyhimize işleyen bu çarkı tersine döndürmeye adayız”

TEK YOL MHP’DEN GEÇİYOR...

Bir an önce desteklemeyle devletin köylüye ve üreticiye sahip çıkmak zorunda olduğunu sözlerine ekleyen Kılıç, şunları söyledi: “Sanayicimizi ve köylümüzü üretmek için desteklemeli ve ürettiği ürünü markalaştırarak pazarlaması yolunda önünü açmalıyız. Diğer ülkelerin kolay pazarı olmaktan çıkarak yeniden üretim toplumu haline gelmemizin tek yolu budur. Bu yol da Milliyetçi Hareket Partisi’nden geçmektedir”  


ETİKETLER : Senem Kılıç mhp mhp izmir senem kılıç esnaf ziyareti
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber