RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Kılıç: AVM Yasasını Tümüyle Yenileyeceğiz

23-05-2015 10:12:45
A+ A-
Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve sanatkar ziyaretlerine devam eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, partisinin seçim beyannamesinde esnaf ve sanatkarı koruyan çok önemli vaadler olduğunu, bu çerçevede de AVM yasasının tümüyle yenileneceğini söyledi.

Aydın Satılık

İZMİR - Kılıç, esnaf ve sanatkarın korunması için, ekonomide rekabet sağlanarak tekelci oluşumların önlenmesi, istihdam yaratılması, gelir değılımındaki dengesizliklerin giderilmesi, yeni girişimcilerin ekonomiye kazandırılması, sosyal barışın korunması, bölgeler arası dengesizliklerin gidirilmesi ve yerel potansiyelin harekete geçirilmesinin amaçlandığını dile getirdi.

HAKSIZ REKABETİ ÖNLEYECEĞİZ...

Ziyaret ettiği esnaf ve sanatkarın en önemli sorununun AVM'lerin işlerini bitirme noktasına getirmesi olduğunu kaydeden Senem Kılıç, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak en büyük değerlerimizden biri olan esnafımızı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakan büyük market zincirlerinin şehir merkezinde şube açmaları için asgari işyeri büyüklüğü standardını getireceğiz.

Bu standarda uymayan mevcut şubelerin de bir program dahilinde yerleşim yeri dışına taşınmasını sağlayacak ve küçük esnaf aleyhine gelişen haksız rekabetin önüne geçeceğiz. Bu çerçevede AVM yasası olarak anılan yasayı tümüyle yenilemiş olacağız” diye konuştu.

'5 YIL GELİR VERGİSİ ÖDETMEYECEĞİZ'

Esnaf ve sanatkarı rahatlatan devlet sözleri olduğunu hatırlatan MHP Adayı Senem Kılıç, şunları söyledi: “Esnaf ve sanatkarımızın KOSGEB kredi ve desteklerinden etkin bir şekilde yararlanmasını sağlayacak, yeni işyeri açan ve istihdam yaratan esnaf ve sanatkarı 5 yıl süreyle gelir vergisinden muaf tutacağız ve kendi adlarına ödedikleri sigorta primlerinin yarısının da yine 5 yıl süreyle devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Esnafımızın emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi kesilmesi uygulamasını da kaldıracağız”


ETİKETLER : Senem Kılıç mhp mhp izmir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber