RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İzmir’e usta eli lazım

23-05-2015 10:19:51
A+ A-
Belediye Başkanlığı döneminde Buca’ya organize sanayi bölgesi kazandıran AK Parti İzmir Milletvekili adayı Cemil Şeboy, 3. Sanayi Sitesi esnafıyla buluştu. Şehrin içinde kalan sitede kiraların çok yükseldiğini belirten esnaf, Şeboy’un tecrübeleriyle kendilerine yardım etmesini istedi.

Samsun Satılık

   İZMİR - Buca’da istihdam yaratmak için 1995 yılında 120 gecekonduyu yıkarak Buca Ege Organize Giyim Sanayi Bölgesi’ni (BEGOS) kuran AK Parti İzmir Milletvekili Mimar Cemil Şeboy, İzmir’in en merkezi sanayi sitesinde esnafla bir araya geldi. Şeboy, esnaf ziyaretinden önce Bornova Oto Tamircileri Odası Başkanı Bülent İşçi ve 3. Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Başkanı Bülent Akşakar’dan ayrı ayrı brifing aldı. İzmir’deki 1. 2. ve 3. Sanayi Sitelerinin artık şehrin içinde kaldığı için esnafın kira ödeyemez duruma geldiğini belirten yetkililer, hazırladıkları sanayi yerleşkesi projesini Şeboy’a ilettiler. Oda Başkanları, Buca’da gecekondu bölgesini organize sanayi bölgesi haline getiren Cemil Şeboy’un, hem tecrübesiyle hem mimar kimliğiyle kendilerine yardımcı olacaklarına inandıklarını ifade ettiler. İzmir’deki işsizliğe en büyük çözümü sanayi sitelerinin getireceğini belirten Şeboy, sanayi yerleşkesini hayata geçirmek için çalışacağını söyledi.

 Toki ile beraber çalışacağız

  Buca’da  kurdukları sanayi bölgesinin şu anda binlerce kişinin çalıştığı ve milyarlarca lira ihracatın yapıldığı bir yer haline geldiğini hatırlatan Şeboy,İnsanımıza birer birer iş bulmaya çalışmak yerine  istihdamı arttıracak projeler hazırlamamız gerekiyor” dedi. İzmir’de şu an hiçbir belediyenin sanayi yerleşkesi gibi bir projeyi hayata geçirecek güçlerinin olmadığını vurgulayan Şeboy, “ Bu projeyi daha geçerli bir duruma getirdikten sonra Toki’nin kapısını çalacağız. Çünkü böylesine büyük bir projeyi ancak Toki yapabilir. Esnaf kardeşlerimiz de kira öder gibi o dükkanları satın alır. Tabi bu yerleşkeden sadece gerçekten esnaf olanların yararlanması için birlikte çalışacağız. Yoksa işin içine al, sat mantığı girerse esnafımız yine yüksek kira ödemek zorunda kalır, bu proje de amacına ulaşmaz. Ben göreve başladıktan sonra hep beraber oturacağız bu projeye yön vereceğiz. Gerçekten İzmir için önemli ve gerekli bir proje hazırlamışsınız” diye konuştu


ETİKETLER : cemil seboy ak parti ak parti izmir Buca organize sanayi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber