RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

CHP 1'inci Bölge adayı Tacettin Bayır Ege Meclisi'ne konuştu

25-05-2015 13:40:23
A+ A-
CHP İzmir 1'inci bölge 4'üncü sıra milletvekili adayı Tacettin Bayır, 30 yılı aşkın süredir siyasetin içinde olan biri olarak sıradan bir vekil portresi çizmeyeceğini belirterek, “Bir kere Tacettin Bayır klasik ve alışılagelmiş bir İzmir milletvekili olmaz. Tacettin Bayır kimsenin adamı olmaz. Ön seçime girerek aday olmamın nedeni de budur” dedi. Bayır, AK Parti'nin daha 35 projeyi hayata geçirmeden 466 proje sunmasını ise “35 projenin üç buçuğu bile hayata geçmemişken şimdi de geldi Veysel Efendi, 466 proje daha koyacağız diyor. Resmen dalga geçiyorlar İzmirlilerle. AKP'nin son kullanma tarihi 7 Haziran 2015'tir. 8 Haziran'da hükmü bitecektir. Çünkü halkta bunu görüyoruz ve CHP dersine çok iyi çalıştı” diye konuştu

İzmir Satılık

ENGİN TATLIBAL / EGE MECLİSİ - 32 yıldır aktif siyasetin içinde olan ve 2011 seçimlerinde CHP'nin il başkanlığını yürüten Tacettin Bayır, 7 Haziran seçimlerinde ön seçimden çıkmış bir aday olarak milletvekilliği yarışı içinde yer alıyor. İzmir siyasetinin yakından tanıdığı Bayır, Ege Meclisi'nin “Ankara Yolcuları” bölümü için özel açıklamalar yaptı.

“SON KULLANMA TARİHİ 7 HAZİRAN”

32 yıldır siyasetin içinde olduğunu ve yedi genel seçim yaşadığını ifade eden Tacettin Bayır, ilk kez bu seçimlere CHP'nin çok iyi hazırlandığını, iktidar partisine cevap vermek yerine dört ayak üzerine oturtulan kendi ekonomik programını halka anlatarak başarılı bir seçim çalışması yürüttüğünü söyledi. Ön seçimin olumlu etkisine vurgu yapan Bayır, “Parti içi demokrasi adına atılan ön seçim adımının getirdiği destek söz konusu. Partililer büyük bir heyecanla çalışıyorlar, çünkü kendi seçtikleri adaylarla seçime giriliyor. AKP'nin son kullanma tarihi 7 Haziran 2015'tir. 8 Haziran'da hükmü bitecektir. Çünkü halkta bunu görüyoruz ve CHP dersine çok iyi çalıştı” dedi.

“İZMİRLİYİ SAF YERİNE KOYUYORLAR”

AK Parti'nin İzmir ile ilgili seçim vaatlerini eleştiren Bayır, henüz 35 projeyi gerçekleştirmeden 466 projeden bahsedildiğini belirterek, “Hala bol miktarda vaat ediyorlar. Geçen seçimde Binali Yıldırım 35 proje dedi, bunların üç buçuğu bile hayata geçmemişken şimdi de geldi Veysel Efendi, 466 proje daha koyacağız diyor. Sen daha 35'i yapmadın ki? İzmirli bu kadar saf yerine konur mu? Resmen dalga geçiyorlar İzmirlilerle. İzmir'i kendilerince cezalandırıyorlar ama İzmir de onları cezalandırıyor” diye konuştu.

“MERKEZ TÜRKİYE”

CHP'nin asgari ücret, emekliye destek ve ev kazandırma projeleriyle birlikte Türkiye'yi dünyanın ticaret merkezi haline getirecek “Merkez Türkiye” projesi hakkında da bilgi veren Bayır, “Merkez Türkiye projesinin özü, Türkiye'nin coğrafi durumuna dayanıyor. Üç kıtanın ortasındayIz ve denizleri de işin içine kattığınızda tablo daha da netleşiyor. Bu şekilde 58 ülkede 1,5 milyar nüfusa ulaşmak mümkün. Türkiye aslında dünya ticaretinin kalbi olacak bir noktada. Dubai'den Moskova'ya gidecek bir mal 55 günde gidior. Bu mal Merkez Türkiye'ye geldiğinde 15 saatte Rusya'ya ve Avrupa'ya dağılabilecek” ifadesini kullandı.

“ÖTEKİLEŞTİRMEYİ KALDIRACAĞIZ”

Türkiye'nin kardeşin kardeşi kırdığı bir noktaya AK Parti iktidarı tarafından getirildiğini dile getiren Bayır, “Biz Türkiye'deki bu sevgisizliği, ötekileştirmeyi ortadan kaldırmaya talibiz. Kızgın ve kırgın bir gençlik, kölelikten hallice kayıplara sokulmak istenen bir kadın, yozlaştıkça yozlaştırılmış ahlak, namus ve özgürlük kavramları, korkmuş bir iş dünyası, kimliğini yitirmiş bir medya, esir alınmış bir hukuk sistemi, emir kulu haline getirilmiş devlet mekanizmaları, üreterek büyüme için değil yandaşa rant yaratmak için oluşturulmuş bir düzen... Ve bana göre hepsinden önemlisi, 'Bakara makara' diyecek kadar da kutsal değerlerimize saygısızlık” dedi.

“KİMSENİN ADAMI OLMAM”

32 yıldır aktif siyasetin içinde olan bir politikacı olarak sıradan bir vekil portresi çizmeyeceğini dile getiren Bayır, “Bir kere Tacettin Bayır klasik ve alışılagelmiş bir İzmir milletvekili olmaz. Tacettin Bayır kimsenin adamı olmaz. Ön seçime girerek aday olmamın nedeni de budur. 32 yıldır aktif siyaset yapan birisiyim ve il başkanı olduğum dönemde de kimsenin adamı olmadım. Ben inandığım doğruları savunurum, benim inandığım şeyde bir hata varsa ve karşımdaki kişi beni buna ikna ederse geri adım atarım, bu başka bir şey. Ama birisine tabi olup ta papağan gibi onun dediklerini tekrar etmek benim işim değil. Çünkü benim ekonomik özgürlüğüm var, ben kimseye tabi olmam. Biraz aykırı birisiyim, Halkevleri'nden, Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği'nden geliyorum ve ön seçimden de ikinci sırada çıkan bir vekil adayıyım” diye konuştu.


ETİKETLER : tacettin bayır chp chp izmir chp izmirmilletvekilleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber