RSS / XML
17-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Ege Meclisi CHP'li Genç Başkanları ağırladı

26-05-2015 09:10:57
A+ A-
SKY TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan Ali Talak’la Ege Meclisi programının bu haftaki konukları CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü ve CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, 7 Haziran seçimleri öncesinde yaptıkları çalışmalardan ve hedeflerinden bahsetti

Aydın Satılık

CENGİZHAN EREN / EGE MECLİSİ- Ali Talak’la Ege Meclisi programının bu haftaki konukları CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü ve CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper oldu. 7 Haziran seçimlerine az bir süre kala CHP’nin 2’inci bölgedeki seçim çalışmalarının değerlendirildiği programda önemli açıklamalar yapan Gümrükçü ve Alper, parti olarak İzmir’deki hedeflerinin her iki bölgede de 10 vekil çıkarmak olduğunu belirttiler.

“CHP ÖN SEÇİMDEN ALNININ AKIYLA ÇIKTI”

Programda ilk sözü CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper aldı. Alper, “Ön seçimde başkanımızı açık ara farkla birinci çıkardık. Büyük bir heyecan ve coşku vardı. Katılım oranı bizi çok tatmin etti. Geçmiş seçim dönemlerinde yaşanan aksaklıkları bu seçimde yaşamadık bu bizim için önemli oldu. CHP ve üyeleri bu ön seçimden alnının akıyla çıkmıştır. Geçmişteki tüm seçimlerin ötesinde bu seçimde 5 puan daha fazla koyduk diye düşünüyorum” diye konuştu.

“İYİ BİR SEÇİM SÜRECİ GEÇİYOR”

CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü ise, “Çok çeşitli sosyal dokulardan oluşan bir bölge 2. Bölge. Burada yaptırdığımız çalışmalarda kendimizi ve adayları tanıtmaya çalıştık. Heyecanı gördük biz orada. O coşku da bizi çalışmaya sürükledi. Bütün arkadaşlarımız planlı bir şekilde çalışıyorlar ve çalışmaya devam edecekler. Bizim için oldukça iyi bir seçim süreci geçiyor” ifadelerini kullandı.

“DAHA YUKARILARI DA ZORLAYABİLİRİZ”

“İzmir için söylemiyorlar ama Çiğli CHP’nin kalesidir” diyerek sözlerini sürdüren Gümrükçü, “Genel Başkanımıza destek konusunda da çiğli de yüzde 95’lik bir destek veriyor. Kapı kapı gezerek insanlara kendimizi anlattık. Yaklaşık 15tane seçim ofisi açtık diğer partiler 5 6 tane açıyorlar. Bu da önümüzdeki seçimlerde de açık ara birinci olacağımızı gösteriyor. Şu an sahada AKP diye bir parti yok. Diğer partilerden arkadaşlarımızda aynı şeyi söylüyorlar. Yüzde 70’leri yüzde 80’leri hatta yüzde 90’ları bile zorlayabiliriz bu seçimde. İzmir genelinde yüzde 60’I hedefliyor partimiz ama daha yukarıları da zorlayabiliriz ” şeklinde konuştu.

“100 KİŞİYİ PARTİMİZE ÜYE YAPTIK”

Bayraklı’daki seçim çalışmalarına değinen Cemalettin Alper, “İnsanlara dokunarak, hizmet ederek onların sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. CHP’yi iktidara taşıyacak çalışmalar ilçesi. Bu zamana kadar insanlara iyi hizmet veriyoruz ki Bayraklı’da bize destek vermeye devam ediyor. Burada sosyal belediyecilik anlayışı neyi gerektiriyorsa onu yapıyoruz. Kadına değer veriyoruz Bayraklı’da. 200 kişilik bir kadın kolumuz var. Şu an müthiş bir seçim süreci yaşıyoruz. AK Parti’yi tabela partisi yaptık Bayraklı’da. Daha geçtiğimiz günlerde AK Parti’den 100 kişiyi partimize üye yaptık.

“BÜTÜNLEŞTİRMEDEN YANAYIZ”

Yerel belediyelerimizdeki tüm başkanlarımız kendilerine değil halka hizmet ediyorlar. Bayraklı’da biz geldiğimiz günden bu yana bütünleştirmeden yanayız. Bütün etnik kültürleri barındıran bir yapımız var. Asla siyaset yapmıyoruz. Halkın istek ve ihtiyaçları neyse o doğrultuda çalışıyoruz.”

“CHP’Yİ GEÇME İHTİMALLERİ YOK”

Talak’ın, “2. Bölge’de CHP’nin çıkaracağı milletvekili ne kadar olur” sorusuna, “Hedefimiz 10’da 10 vekil” diye cevap veren Cemalettin Alper,  “AKP bir çöküş yaşıyor. Bu çöküşten de galip çıkan CHP olacaktır. Bayraklı çok zor koşullarda bile çok büyük başarılar gerçekleştirdik. 40 yıllık 50 yıllık belediyelerle yarışıyoruz şu anda. AK Parti’nin ya da diğer partilerin CHP’yi geçme ihtimali yok Bayraklı’da” ifadeleriyle yanıt verdi.

HEDEFİMİZ 10 VEKİL

Türkiye’de mevcut hükümetin yıllardır iktidar olmasına rağmen pek çok sorunu çözemediğini dile getiren Gümrükçü, “Yeni seçim beyannamesinin her kesimden insanı memnun ettiğini ve bu beyannamenin karşılığını yaptıkları çalışmalardan daha iyi fark ettiklerini dile getirdi. Kısaca beyannamelerindeki vaatleri sıralayan Gümrükçü, Talak’ın, “CHP 2’inci Bölge’de kaç milletvekili çıkarır” şeklindeki sorusuna, “Hedefimiz 1O vekil. Sahada şu an CHP var, diğer partiler yok. Bu yüzden hedefimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye cevap verdi.

HER EVİN PENCERESİNDE ALTI OKLU BAYRAK

“Şu an İzmir’de 4 milyon haciz davası var. İktidar olduğunuzda bu sorunu çözecek misiniz diye soran vatandaşlar oluyor “ diyerek seçim vaatlerine değinen Gümrükçü,  “Biz de bunun çok kolay olduğunu izah ediyoruz. Biz büyük bir barış ve iç huzur sağlayacağız. Kredi kartı borcu yüzünden kavga etmeyen aileler olacak Türkiye’de” dedi. Gümrükçü, Talak’ın diğer partilerin de vaatlerde bulunmasını hatırlatması üzerine, “Bu sevindirici bir şey. CHP beyannamesini açıkladıktan sonra diğer partiler de aynı tavrı gösterdi. Bu Türkiye için önemli bir şeydir. Bunları maalesef iktidar partisi yıllarca yapamadı. Biz yapacağız ve ileride göreceksiniz her evin penceresinde altı oklu bayrak dalgalanacak” ifadeleriyle cevap verdi.

GERÇEK DEMOKRASİ NEDİR GÖRSÜNLER

Bayraklı’da her kesimden insana ulaşmaya çalıştıklarını belirten Bayraklı İlçe Başkanı Alper ise,  “Diğer partilere üye olan kişilerde seçim beyannamesiyle ilgili bilgi almak için örgütümüze geliyorlar. Biz bu anlamda diğer ilçe partilerinin başkanlarını da çağırıyoruz ki gelsinler, gerçek demokrasi nedir görsünler diye” şeklinde konuştu.

“BU İNSANLARI PRANGALARINDAN KURTARMAK GEREKİYOR”

Konuyla ilgili olarak Gümrükçü ise, “Bütün emekliler CHP’nin iktidar olmasını bekliyor. Bu insanlar yıllarca bu ülkeye hizmet etmişler ve emekli olmuşlar. Bu emekli arkadaşlarımızın hiçbir sorun yaşamaması lazım. Torununa Ramazan Bayramı’nda harçlık veremeyen bir ülkede yaşıyoruz. Bunu ortadan kaldıracağız. Çünkü artık aldıkları para, ikram etmeye yetmiyor. CHP, emekliler için, torunlar için yaşanabilir bir Türkiye vaadinde bulunuyor. Artık bu insanları prangalarından kurtarmak gerekiyor. Ancak o zaman özgürleşebilir insan. Artık emekliler geleceği tartışmalı, yönetime ortak olmalı” dedi.

Bayraklı’da çok fazla gecekondu olduğunu dile getiren Alper , “Bu anlamda kimseyi yerinden etmeden yerinde kentsel dönüşüm uygulayarak Bayraklı’yı daha güzel bir yer haline getireceğiz. Bu anlamda gençlik kolları, kadın kolları ve belediye başkanımızla birlikte insanlarla iç içe olmaya çalışıyoruz. Bizim bu anlamda tek amacımız partimizi iktidara taşımak. Bunun için çalışıyoruz. Biz bunun reklamını yapmasak da insanlar yaptıklarımızı görüyorlar. CHP’nin politikaları Bayraklı’yı çok güzel yerlere getirecektir. Çünkü herkes istikrarsızlıktan korkuyor. Baskıyla, tehditle insanlar bir şeyler yapmaya zorlanıyor. Biz bu durumu yok edeceğiz” diye konuştu.

“EMNİYET MÜDÜRÜ BELEDİYE BAŞKANIMIZA PLAKET VERDİ”

İktidar partisinin hiçbir şey üretmediğini sözlerine ekleyen Alper, “Bireysel zenginleşmenin peşine düştüler. Biz böyle bir anlayışla çalışmayacağız. Bütüne dokunarak hareket edeceğiz.  Bakın geçtiğimiz günlerde Emniyet Müdürü belediye başkanımıza ödül verdi. Çünkü daha önce hapse giren vatandaşlara kendilerinin yapabilecekleri işler verdi belediye başkanımız. Bu çok önemli bir çalışmaydı. Emniyet Müdürü de başkanımızı plaket verdi bu nedenle. Biz elimizden geldiğince bu gibi toplumsal kaynaşmaları sağlayacak, bütünü koruyacak projelere devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“GERİYE KALAN 3’Ü PAYLAŞACAKLAR”

Talak’ın İzmir’de seçim sürecinin geçmişe göre sönük olduğunu söylemesi üzerine bu durumu kazananın belli olmasına bağlayan Gümrükçü, “ Şu an AKP, İzmir’de puan kaybedecek, puanlarını artıracak diğer partilerde iktidar olamayacaklarını bildikleri için büyük bir heyecan yok” ifadelerini kullandı. Gümrükçü ayrıca diğer partilerin kaç milletvekilli çıkaracaklarını soran Talak’a, “Biz 10 vekil çıkaracağımıza göre diğerleri geriye kalan 3’ü paylaşacak” cevabını verdi. Alper ise gece geç saatlerde bile adayların çalışmaya devam ettiğini belirterek, “ 10 vekil hedefimiz var. Ve bunu başaracağımıza canı yürekten inanıyorum” yanıtını verdi

“BU KEZ OYLAR CHP’YE”

Seçim sonuçlarıyla ilgili tahminlerin yürütüldüğü programda Alper, CHP’den diğer partilere değil, diğer partilerden CHP’ye geçişlerin olacaklarını dile getirirken, partilerinin HDP’yle rakip olmadıklarını ve seçimlerde CHP seçmeninden bir kayma olmayacağını iddia etti. Alper’in ardından söz alan Gümrükçü de, “Ben AKP’nin kaybettiği oyların CHP’ye geleceğine inanıyorum. Sokakta karşılaştığımız yüzlerce insan, geçmişte AKP’ye oy verdikleri için pişman olduklarını, bu kez CHP’ye oy vereceklerini dile getiriyorlar” ifadelerini kullandı.

“2’İNCİ BÖLGEDE KARŞIYAKA BİRİNCİ”

Hangi ilçeden daha çok oy alacağınızı düşünüyorsunuz sorusuna Cemalettin Alper, “2’ Bölge’de her zaman Karşıyaka birinci çıkar” cevabını verdi. Gümrükçü de Alper’e katıldığını belirterek onun arkasından diğer ilçe örgütleri yarışacak” dedi.

“İKTİDAR OLMAMIZ LAZIM”

Büyükşehir’in İzmir’deki çalışmalarına da değinen Gümrükçü, Büyükşehir’e yapılan eleştirilerle ilgili, “İzmir gelişmiyor olsa, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, dünya çapındaki yarışmalarda ödül almaz. Aziz Başkanımız ve köy kadrolarımız bucak bucak gezip İzmir için çalışıyor. İzmir halkının hak ettiği noktaya gelemedik. Bunun içinde iktidar olmamız lazım. İzmir’in liman kenti olmasını sağlayıp burada da fabrikalar kurulmasını sağlamamız lazım. İzmir’i kalkındırmamız lazım. İzmir yaptığı bütün yatırımların çok azını devletten alıyor. Bunların hepsi için CHP’nin iktidar olması gerekiyor. Bunların hepsinin çözülmesi için İzmir’in anlayışının Türkiye’de hakim olması gerekiyor” açıklamasını yaptı.

 “HDP, AKP’NİN ARKA BAHÇESİ ZATEN”

CHP Türkiye genelinde ne kadar oy alır? sorusuna “Yüzde 35’lerdeyiz” diye cevap veren Alper,  “Şu an yapılan anketler de bunu gösteriyor” diye karşılık verdi. “Neden Kılıçdaroğlu yüzde 35 istediğini söylüyor” sorusuna ise  “Biz gerçeklerle yürüyoruz. Biz bazıları gibi 400 milletvekili gibi uçuk rakamlara yürüyoruz. Hedefimiz de yüzde 35 ile CHP’yi iktidar yapmak. Koalisyon olması durumunda CHP ile MHP koalisyon olur “ şeklinde cevap veren Alper, CHP’yle MHP’nin koalisyon kuramaması durumunda HDP’yle AKP’nin koalisyon kuracağını belirterek,” HDP, AKP’nin arka bahçesi zaten” diye konuştu.

ANINDA İTİRAZ

Sandıklara nasıl sahip çıkacaksınız sorusuna Alper,” Kurduğumuz bütün okullardaki sandık görevlilerle İzmir’de oylarını koruyacağız. Bu konuda Türkiye genelinde iyi çalışıyoruz. Bundan sonra trafo lara kedide girse oyumuzu kimseye kaptırmayacağız. Bu anlamda sandık kurulu ve başkanlığı eğitimi verdik. Sisteme giren bütün oyları kendi sistemimizi kurduk. Oylar birbirini tutmuyorsa anında itirazımızı yapıyoruz” şeklinde cevap verdi.

“HER SANDIKTA GÖREVLİMİZ VAR”

Seçimden sonra da parti başkanlığı görevine devam edeceğini belirten Gümrükçü ise, ”Bizim Çiğli’de 380 civarı sandığımız var. Her sandığın yanına da müşahitler görevlendiriyoruz. Islak imzalı tutanakları bize veriyorlar. Alınan tutanaklar, seçim biriminde bilgisayara giriliyor. Genel Merkezde böylece durumdan haber alıyor. İzmir Milletvekili Erdal Aksünger öncülüğünde geliştirdiğimiz sistemin provasını yaptık geçtiğimiz günlerde. Dolayısıyla CHP’ni n her sandıkta görevlisi var” dedi.

 “İKTİDAR MİTİNGİNE BEKLİYORUZ”

 

Gümrükçü, “Fakat her vatandaşın kendi oyuna sahip çıkması gerekir. Oylarına sahip çıkmak isteyen vatandaşlar bizden müşahitlik eğitimi alsınlar. Ne kadar fazla göz, o kadar hileyi engeller. Kontrolü yapmak lazım ki kediler ve iki ayaklı varlıklar sandıklarda yolsuzluk yapmasınlar” diyerek sözlerini sürdüren Gümrükçü son olarak izleyenleri CHP’nin 30 Mayıs’ta Gündoğdu Meydanı’ndaki mitingine davet etti. Cemalettin Alper de Gümrükçü’ye katıldığını belirterek, “İktidar mitingimize herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Alper ayrıca, Karşıyaka Spor’un geçtiğimiz günlerde yapılan kongresinde yönetim kurulunda yer alan Talak’ı tebrik etmeyi ihmal etti. Programın sonunda Ali Talak, Ege Meclisi’nin Eylül ayına kadar tatile girdiğini belirterek izleyicilere veda etti.


Ege Meclisi CHP'li Genç Başkanları ağırladı Ege... paylaşan: egemeclisi
Ege Meclisi CHP'li Genç Başkanları ağırladı Ege... paylaşan: egemeclisi
Ege Meclisi CHP'li Genç Başkanları ağırladı Ege... paylaşan: egemeclisi


ETİKETLER : utku gümrükçü Cemalettin Alper CHP Bayraklı İlçe Başkanı CHP Çiğli İlçe Başkanı chp izmir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Programlar haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber