RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

CHP'li Zeynep Altıok Akatlı'dan İzmir projeleri

26-05-2015 10:47:11
A+ A-
Milletvekili seçilmesi durumunda yapacaklarını anlatan CHP İzmir 2'nci bölge 1'inci sıra adayı Zeynep Altıok Akatlı, “İzmir'de Büyükşehir'in bizde olmasından ötürü Ankara ve İstanbul'da gerçekleşmeyen sanat faaliyetleri halen gerçekleşmekte. CHP'nin kültür-sanat politikaları kapsamında İzmir'in daha da hareketlenmesini sağlayacak çalışmalar içinde olacağım. Bu anlamda İzmir'in bir örnek teşkil etmesini sağlayacağız. İzmir'in şu ana dek iktidar partisi yöneticileri tarafından yok edilen ve yok edilmekte olan doğal yapısına, çevresine, bu yolda çalışan diğer arkadaşlarla beraber sahip çıkacağım” dedi

Bursa Satılık

ENGİN TATLIBAL / EGE MECLİSİ – CHP'nin İzmir 2'nci bölgede liste başı olan adayı Zeynep Altıok Akatlı ile İzmir'in eski liman bölgesi olan Pasaport rıhtımında bir araya geldik. İnsanlığın gördüğü en korkunç katliamlardan olan ve Türkiye'nin vicdanında kapanmayacak bir yara açan Sivas Katliamı'nın kurbanlarından şair Metin Altıok'un ve yazar Füsun Akatlı'nın kızı olan Zeynep Altıok Akatlı, yirmi yılı aşan hukuki süreçte yaşanan mağduriyetlerle siyasal platformda mücadele ediyor. Bu bağlamda CHP Parti Meclisi üyesiyken 7 Haziran Genel Seçimleri için İzmir'den aday gösterilen Altıok, seçildiği takdirde hak ihlalleri ve insan hakları konularını meclis gündemine taşıyacak. “Ankara Yolcuları” bölümümüz için görüştüğümüz Altıok, bunun yanında “hayallerime çok uyuyor” dediği İzmir'in milletvekili olarak kentin kültür ve sanat alanında örnek teşkil etmesi için çalışacağını söyledi.

KÜLTÜR VE SANATTA ÖRNEK KENT

CHP Parti Meclisi üyesi olarak Ercan Karakaş ile birlikte kültür-sanat platformunda aktif görev yaptığını belirten Altıok, bu kapsamda CHP iktidarında kültür-sanat politikalarını nasıl en doğru biçimde ortaya koyarız noktasından hareketle 'sanatın sanatçılar tarafından yönetilmesi' düşüncesini geliştirdiklerini ve bunu bir genel merkez politikasına dönüştürmeye karar verdiklerini söyledi. İzmir'in de bu noktadan hareketle kültür-sanat alanında bir model kent olmasının hayalini kurduğunu dile getiren Altıok, “İzmir çok özel bir kent. İzmir özgürlüklerin kenti. İzmir'de Büyükşehir'in de bizde olmasından ötürü Ankara ve İstanbul'da gerçekleşmeyen sanat faaliyetleri halen gerçekleşmekte. CHP'nin kültür-sanat politikaları kapsamında İzmir'in daha da hareketlenmesini sağlayacak çalışmalar içinde olacağım. Bu anlamda İzmir'in bir örnek teşkil etmesini sağlayacağız. Bunu kent estetiğinden tarihsel birikimin aktarılmasına kadar geniş bir yelpazede ele alabilirsiniz” dedi.

“İZMİR HAYALLERİME ÇOK UYUYOR”

İzmir'in modern Türkiye'nin gözbebeği olduğunu ifade eden Altıok, “Bütün hayallerime o kadar güzel denk gelen bir kent ki. Kültür ve sanatın Türkiye'deki kalbi olan bir kent hayalim var İzmir için” diye konuştu.

ÇEVRE VE TARIM

İzmir ile ilgili çalışmalarında öncelikli olarak yer alacak bir diğer konunun ise çevre olduğunu dile getiren Altıok, “İzmir'in şu ana dek iktidar partisi yöneticileri tarafından yok edilen ve yok edilmekte olan doğal yapısına, çevresine, bu yolda çalışan diğer arkadaşlarla beraber sahip çıkacağım. İzmir ve çevresinde ciddi bir maden ocağı meselesi var; hem Gediz'de hem Küçük Menderes'de artık yavaş yavaş tarım yapılamaz hale geliyor. Bu bölgede iktidarın çevreyi katleden uygulamalarını durduracağız. CHP'nin genel politikası çerçevesinde tarımı yeniden canlandıracak, çiftçiyi her açıdan destekleyecek ve bunun önüne geçebilecek yapıların da karşısında duracağız” ifadesini kullandı.

HAK İHLALLERİNİ MECLİS'E TAŞIYACAK

Babası, şair Metin Altıok'u Sivas Katliamı'nda yitiren Altıok, şimdiye dek siyasette ortaya koyduğu mücadelenin söz konusu mağduriyete dayalı olduğunu vurguladı. Buradan hareketle İzmir'in sorunlarının yanında Türkiye'de yaşanan hak ihlallerini meclis gündemine taşıyacağını belirten Altıok, “İnsan hakları alanında bu yüzden çalışmalar yürüttüm. Meclis'te de buradan hareketle İzmir'in sorunları yanında bu konuları da gündeme taşıyacağım. Aslında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropoller düşünüldüğünde yerel sorunlar, zaten bir anlamda Türkiye'nin genel sorunları gibi de algılanabilir. Bu bakımdan bir İzmir milletvekili olup, 'Türkiye' vizyonuyla çalışmayı arzu ediyorum” diye konuştu.


ETİKETLER : Zeynep Altıok Akatlı chp chp izmir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber