RSS / XML
19-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Tek maddeyle çözecek

27-05-2015 09:04:12
A+ A-
İzmir’de kentsel dönüşümün acilen hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayan AK Parti İzmir Milletvekili adayı Cemil Şeboy, Meclis’te vereceği yasa teklifinin detaylarını açıkladı.

Diyarbakır Satılık

İZMİR - Seçim çalışmalarına tam gaz devam eden AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Cemil Şeboy yoğun bir şekilde vatandaşlarla ve sivil toplum kuruluşlarıyla buluşmaya devam ediyor. Kahvaltıda İzmir Yumurtacılar Birliği’ne konuk olarak, birlik üyeleriyle yumurta tokuşturan Şeboy daha sonra Zeytinlik’te esnaf ve kahve ziyaretleri gerçekleştirdi. Şeboy’u yolda gören seyyar bir balıkçı mikrofonuyla AK Parti adayına şiir okudu. Akşam saatlerinde ise Tekeli Köyü ve Torbalı’da vatandaşlara seslenen Şeboy, bir de radyo programına konuk oldu. Yıldız Fm’de gerçekleştirilen programa katılan Şeboy, İzmir’de çok büyük bir çarpık yapılaşma olduğunu ve olası bir depremde korkunç felaketler yaşanacağını vurguladı. Şeboy ayrıca beton yığını haline gelen İzmir’de kentsel dönüşümün şart ve acil bir şekilde gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.

Yasa teklifi hazır

   İzmir için yaklaşık 10 yıl önce kent yenileme plan notu hazırladığını ancak Büyükşehir Belediyesi tarafından dikkate alınmadığını belirten Cemil Şeboy, bu kez Milletvekili olarak İzmir için olmazsa olmaz gördüğü yasa teklifini Meclis’e taşıyacağını söyledi. Şeboy,  Bütün Türkiye’nin faydalanacağı tek maddelik yasayla hem sağlam ve güvenilir evler inşa edileceğini hem de sosyal ve yeşil alanların büyük oranda artacağını ifade etti. Şeboy, “Hazırladığımız planda yollar en az 16 metre olacak. Arsanın yüzde 30’una inşaat yapma izni vereceğiz ama binalar yukarı doğru çıkacak. 2 Bin metreye 2,5 emsal, 3 Bin metreye 3,5 emsal vereceğiz. Arsaların yüzde 70’inde ise yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, fitnes salonları ve yüzme havuzları yapılmasını mecbur hale getireceğiz. Böylelikle İzmir çok büyük ivme kazanacak Bunu başardığımız takdirde İzmir çağ atlayacak” dedi.


ETİKETLER : cemil seboy ak parti ak parti izmir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber