RSS / XML
17-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

AK Parti'li Ozan Ceyhun Ege Meclisi'ne konuştu

27-05-2015 19:00:24
A+ A-
Uzun yıllar Alman Sosyal Demokrat Partisi'nin saflarında politika yapmış olan Ozan Ceyhun, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin İzmir 1'inci bölge 5'inci sırasında yarışacak. SPD'nin ardından Türkiye'de AK Parti'den aday olan Ceyhun, bu bağlamda kendisine yöneltilen eleştirilere “CHP Avrupa standartlarına göre sosyal demokrat olmayan bir parti. Ben İzmir'in tek sosyal demokrat adayıyım” diyerek yanıt veriyor. İzmir'de turizmin gelişimi için çalışacağını belirten Ceyhun, “İzmir ve ilçelerine paralı turistlerin geleceği, bunların iyi şarap içebileceği yerler bulabileceği, tarihi ve kültürel dokuya ulaşabileceği ve İzmir'den para bırakarak ayrılabileceği bir turizm yaratacağım” dedi

Didim Satılık

ENGİN TATLIBAL / EGE MECLİSİ – AK Parti'nin İzmir'de adı en çok konuşulan adaylarından biri de Ozan Ceyhun. Uzun yıllar Alman Sosyal Demokrat Partisi SPD'de politika yapan, hatta Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grubu'nda milletvekilliğinde bulunan Ceyhun'un Türkiye'de AK Parti'den aday olması kamuoyunda yadırganmıştı. “Ankara Yolcuları” bölümümüz için görüştüğümüz Ceyhun, eleştirileri CHP'nin sosyal demokrat bir parti olmadığını ve ortaya koyduğu sosyo-ekonomik politikalarla bu tanıma uyan partinin AK Parti olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

“İZMİR'İN TEK SOSYALDEMOKRAT ADAYIYIM”

CHP'nin Avrupa kriterleri göz önüne alındığında sosyal demokrat olarak nitelenemeyeceğini belirten Ceyhun, “İzmir'in tek sosyal demokrat adayıyım. İzmir'de sosyal demokrat olduğunu iddia eden bir parti var, ancak Sosyalist Enternasyonal'de CHP'nin sosyal demokrat olduğunu tasdik edecek bir tane dürüst kişi bulamazsınız. Avrupa standartlarına göre sosyal demokrat olmayan, kendisi de bu konuda bir bocalama içinde olan bir parti ile karşı karşıyayız. Biz İzmir'deyiz ve gerçek bir sosyal demokrat aday olarak AK Parti adayı olarak buradayım. Bu bence İzmirliler için de ilginç bir durum. Çünkü AK Parti'yi sosyal demokrat olarak görmüyorlar ve CHP'nin sosyal demokrat olduğu gibi yanlış bir kanı var. Çünkü bakıyorsunuz, bir Willy Brandt sosyal demokrasisi CHP'de yok. CHP'nin altı oku da, içerikleri ve söylemleri de buna uymuyor. Çözüm sürecinde Oslo'yu ihbar eden bir milletvekilinin olduğu bir partinin, eli kanlı diktatör Esed'i destekleyen bir partinin Sosyalist Enternasyonal'de yeri yoktur. Fethullah Gülen ile olan ilişkisi bile bu anlamda CHP'yi şaibeli bir duruma düşürüyor. Dersim'de özür dileyemeyen, çözüm sürecine çelme takan ve hiçbir katkı koymayan, Ortadoğu'nun sorunları söz konusu olduğunda çok konuşan ama öneri sunmayan, yapa yapa Esed'in önüne dört tane milletvekili yollayan bir parti konumundalar. Suriyeli mülteciler konusunda tüm Avrupalı sosyaldemokratlar Türkiye'yi överken CHP 'Seçimi kazanırsak hepsini geri yollayacağız' diyor” dedi.

“ERDOĞAN VE SCHRÖDER KANKADIR”

Avrupalı sosyal demokrat partilerin dini değerlere büyük önem verdiğinin altını çizen Ceyhun, “Mesele din ile olan ilişkilerse Avrupa'daki sosyal demokrat partiler, CHP'nin düşünemeyeceği kadar Hıristiyan'dır” ifadesini kullandı. Ceyhun, “AK Parti, CHP ve MHP'ye göre çok daha Avrupalı bir parti. Dini değerler karşısındaki duruşuna bakarak AK Parti'ye 'Avrupalı değil' diyenler büyük hata ediyorlar. Avrupa sosyal demokrasisi dine büyük önem verir. Oradaki dini tatil günlerinde hiçbir şey yaptıramazsınız sosyal demokratlara. Partilerin içinde özel gruplar vardır ve Protestan ve Katolik kontenjanlarından milletvekili seçerler Avrupa'daki sosyal demokrat partiler. Recep Tayyip Erdoğan ile Gerhard Schröder kankadırlar. Zaten bu yüzden Almanya'daki Türk toplumu orada SPD'yi desteklerken Türkiye'de ise AK Parti'ye oy verir. Bu gerçekliği bu bağlamda değerlendirirseniz olayı daha iyi anlarsınız” diye konuştu.

“PARALI TURİSTİN İYİ ŞARAP İÇEBİLECEĞİ...”

İzmir milletvekili olarak ana çalışma alanının turizm olacağını belirten Ozan Ceyhun, “Berlin'e gelen kadar turisti İzmir'i nasıl getirebiliriz, bunu sağlamaya çalışacağız. İzmir niçin bir Barselona kadar cazip bir kent olmasın? 8 Haziran sabahı ekibimle kolları sıvayıp, İzmir'de ofisimi açıp çalışmaya başlayacağım. Ankara'da olmak zorunda olmadığım her dakikam İzmir'de geçecek. Urla'da, Selçuk'ta, Foça'da, Çeşme'de, kısaca denize kıyısı olan bütün bölgelerde çalışma grupları oluşturacağım. İzmir ve ilçelerine paralı turistlerin geleceği, bunların iyi şarap içebileceği yerler bulabileceği, tarihi ve kültürel dokuya ulaşabileceği ve İzmir'den para bırakarak ayrılabileceği bir turizm yaratacağım. Bunu yaparken de Belek'te olduğu gibi kenti bir beton yığınına çevirmeyeceğim” ifadesini kullandı.


ETİKETLER : ozan ceyhun ak parti milletvekili sosyal demokrat spd
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJLAR haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber