RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İzmir’de yatırımcıyı kaçırıyorlar

28-05-2015 09:24:14
A+ A-
AK Parti İzmir Milletvekili adayı Cemil Şeboy, Ege Serbest Bölgesi’nde brifing aldı. İzmir’de serbest ve organize sanayi bölgelerinin artması gerektiğini belirten Şeboy, İzmir’de yerel yöneticilerin yatırımcıyı kaçırdığını söyledi.

Manisa Satılık

İZMİR - Ege Serbest Bölgesi’ni (ESBAŞ) ziyaret eden Cemil Şeboy,  Ceo  Dr.Faruk Güler ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi. Şeboy’a özel bir brifing sunumu yapan Güler, İzmir’in toplam ihracatının %21’inin Ege Serbest Bölgesi tarafından yapıldığını vurgulayarak, İzmir’in ve Türkiye’nin daha fazla katma değerli üretime yönelmesi gerektiğini söyledi. Bunun için serbest bölgelerin büyümesi ve çoğalması gerektiğini belirten Güler, AK Parti Adayı Şeboy ile seçimlerden sonra yeniden görüşmek istediğini söyledi.Cemil Şeboy da hizmetin sadece siyasetle yapılmadığını, Ege Serbest Bölgesi’nin İzmir’deki bir çok belediyeden daha önemli bir görev yaptığını söyledi.

Yatırımcının önünü açmalıyız

   Türkiye’de işsizliğin %9,8, İzmir’de ise %15 olduğunu hatırlatan Şeboy, serbest bölgelerin ve organize sanayi bölgelerinin artması halinde binlerce kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.Türkiye’nin bürokrasi sorunu olduğunu ve bunun için hükümetin önemli çalışmalar yaptığını belirten Şeboy, “ Yeni Türkiye’nin merkezinde insan var. Devlet için değil insan odaklı bir yönetim olacak. Ama Türkiye’de üretim olmamasını, fabrikaların kapanmasını isteyen dış güçler ve bunların taşeronları, yeniden IMF’ye mahkum olmamız için çalışıyorlar. Koalisyonlar döneminde Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı, Bakanları İMF memurunun önünde ezilip, büzülüyordu. Şimdi İzmir’de de durum aynı. İzmir’in yerel yöneticileri kentin önünü tıkamak için elinden geleni yapıyorlar. İş yapmak isteyen yatırımcıyı kaçırıyorlar. İşte Basmane çukuru. İzmirli işadamları Dünya Ticaret Merkezi yapmak için Güçbirliği’ni  kurdular ancak sonunda hepsi battı. Şimdi orada binlerce insan çalışacaktı, yatırımcılar oradan kazandıkları parayla yeni yatırımlar yapacaklardı ama şu an fareler, ve haşeratları büyütme çiftliği oldu.Bunun gibi onlarca örnek var. Bu yüzden yatırımcılar İzmir’e gelmekten korkuyorlar. İzmir’de işsizliğin bu kadar yüksek olmasının sebebi budur. Sonra da çıkıp “Biz asgari ücreti arttıracağız” diyorlar. Bir yandan yatırımcıları canından bezdireceksin, üretimi engelleyeceksin diğer yandan asgari ücreti arttıracağım diyeceksin. Bunlar doğru değil. Bizim önce yatırımcının İzmir’den korkmasını engellemez lazım” diye konuştu


ETİKETLER : cemil seboy ak parti ak parti izmir Ege Serbest Bölgesi esbaş Ceo Dr.Faruk Güler
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber