RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İzmir için 3 hedef

29-05-2015 10:05:59
A+ A-
AK Parti İzmir Milletvekili adayı Cemil Şeboy, Meclis’e gittiğinde İzmir’e güç katacak 3 proje için ter dökecek. Şeboy’un İzmir için olmazsa olmaz gördüğü projeler; Kentsel dönüşüm, metro ve Bostanlı- İnciraltı Köprüsü.

Kuşadası Satılık

İZMİR- İzmirlilerin yakından tanıdığı AK Parti adayı Şeboy, Torbalı ve Menderes’te vatandaşlarla buluştu. Gittiği yerlerde yoğun ilgiyle karşılanan Cemil Şeboy, İzmirlilerin ilçe ve mahallerde yaşadıkları sorunları not ediyor. Meclis’te göreve başlayacağı ilk günden itibaren İzmir için yoğun bir tempoyla çalışmaya başlayacağını belirten Şeboy, kentsel dönüşüm, metro ve Bostanlı-İnciraltı köprüsünün İzmir için şart olduğunu vurguladı.  Meclis’te ilk önce bu işleri bitirmek için çalışacağını söyleyen Şeboy, 3 projenin İzmir için çok önemli olduğunu belirtti.  İzmir’de yapılması gereken çok iş olduğuna dikkat çeken Şeboy, “65 kilometrelik metro İzmir’in olmazsa olmazı. İnciraltı’ndan Karşıyaka’ya yapılacak köprü hem iki yakayı birleştirecek hem de trafik sorununu rahatlatacak. Kentsel dönüşümün bir an önce başlaması lazım. Allah korusun İzmir’de büyük bir deprem olsa kentin yüzde 65’i yok olacak. Bunlar bizim acil olarak üzerinde duracağımız konular. Birçok projemiz var, sizlerin sorunları var o yüzden yüküm ağır biliyorum ama hep birlikte çözüm üreteceğiz. Ben sokaktan gelen biriyim. 15 yıllık Belediye Başkanlığımda her gün sokaklarda, hemşerilerimle birlikteydim. Milletvekili olduktan sonra da yine sizlerin yanında olacağım, yaşadığınız sıkıntıların çözüm yollarını birlikte bulacağız” dedi

Metro için işbirliği

   İzmir’de trafik ve ulaşım sorunun vatandaşları büyük sıkıntıya soktuğunu belirten Cemil Şeboy, bu konuda alınacak önlemlerin projeleriyle birlikte hazır olduğunu belirtti. Şeboy, “İzmir’in 65 km. metro hattına ihtiyacı var. Bu olmazsa olmaz bir konu. İzmir daha önce planlanmadığı için daracık yollarda, otopark olmadan yaşamaya çalışıyoruz. Trafiğin kesinlikle yer altına inmesi lazım. Bütün dünyada bu böyle ancak bunu İzmir Büyükşehir Belediyesi tek başına yapamaz çünkü metronun 1 kilometresi 50 milyon dolara mal oluyor. Biz bu konuda Belediye ile birlikte çalışmaya hazırız” dedi.

Köprü için referandum

   İnciraltı köprüsünün önemine de dikkat çeken Şeboy, “İzmir’in iki yakası birbirine küs gibi yaşıyor çünkü ulaşımı zahmetli o bakımdan bu köprü aynı zamanda bir gönül köprüsü olacak. İzmir’in trafiğini hepimiz görüyoruz her geçen gün daha kötü bir hale geliyor. Köprünün projesi hazır. Gerdanlık gibi İzmir’i süsleyecek olan İnciraltı-Bostanlı köprüsüyle vatandaşlarımızın hayatı kolaylaşacak” dedi.   İzmir’de yapılacak her projenin istemezükçü gruplar tarafından engellendiğini belirten Şeboy, “ Biz Bostanlı-İnciraltı köprüsünü hemşerilerimize soracağız. İzmir’in iki yakasına sandık kuracağız. Vatandaşlarımız istiyorsa 3-5 kişinin engellemeye çalışmasına bakmadan hemen işe başlayacağız. Çünkü İzmir’in kaybedecek vakti yok. Seçimden sonra benim ilk işim bu olacak” diye konuştu.

Dönüşüm için yasa teklifi

   İzmir’de kentsel dönüşümün acilen hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayan AK Parti İzmir Milletvekili adayı Şeboy, Meclis’te bu konuda yasa teklifi vereceğini söyledi. Şeboy,  Bütün Türkiye’nin faydalanacağı tek maddelik yasayla hem sağlam ve güvenilir evler inşa edileceğini hem de sosyal ve yeşil alanların büyük oranda artacağını ifade etti. Şeboy, “Arsanın yüzde 30’una inşaat yapma izni vereceğiz ama binalar yukarı doğru çıkacak. Arsaların yüzde 70’inde ise yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, fitness salonları ve yüzme havuzları yapılmasını mecbur hale getireceğiz” dedi.


ETİKETLER : cemil seboy ak parti ak parti izmir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Mobil
murat 2015-05-29 20:04:35
Cemil seboy un ilce belediye baskanliginda yaptigi eserleri Buyuk sehir belediyesi dev butcesi ile dahi yapamamistir ..yaptigi hizmetlerden tanidigimiz Seboy yaparim diyorsa kesin yapar ..
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber