RSS / XML
19-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Tuncay Özkan Ege Meclisi'ne konuştu

30-05-2015 09:05:32
A+ A-
CHP İzmir 1'inci bölge 3'üncü sıra milletvekili adayı gazeteci Tuncay Özkan, bütüncül yaklaşımlarla İzmir'in dünyanın incisi haline gelebileceğini söyledi. Kent sorunlarının ülke sorunlarından ayrı tutulamayacağını dile getiren Özkan, “ İzmir'in önümüzdeki 200 yıllık, 300 yıllık planlamasına ne katabiliriz, ona bakıyoruz. İzmir Türkiye'den kopuk değil, Türkiye AKP'nin karanlığından kurtulamadıkça İzmir'in de sorunları çözülmez. Bugün İzmir niye büyük, niye farklı? Çünkü aşkı ve kavgası var. O yüzden biz bu sorunları aşkla ve kavgayla çözeceğiz. Biz kazanacağız. Aşkın yenildiği görülmemiştir” dedi

Aydın Satılık

ENGİN TATLIBAL / EGE MECLİSİ – 7 Haziran milletvekili genel seçimlerinde İzmir'in adı en çok konuşulan “Ankara Yolcuları”nın başında gelen isimlerden biri Tuncay Özkan. Ergenekon sürecinde uzun süre Silivri Cezaevi'nde yatan Özkan, tahliyesinin ardından mücadelesini siyasi kulvarda sürdürüyor. Aday belirleme sürecinde kontenjan listesinden İzmir milletvekili adayı olan Tuncay Özkan ile Alsancak'ta bir araya geldik.

“İZMİR'İN AYDINLIĞINA İNANMIŞ BİR İNSANIM”

“Bizim İzmir ile olan aşk hikayemiz çok uzun zamandan beri devam ediyor” diyerek sözlerine başlayan Özkan, “Ben İzmir'in günlük hayatıyla, sorunlarıyla çok uzun zamandan beri ilgiliyim. İzmir'in aydınlığına inanmış bir insan olarak İzmir'e ne katkı koyabilirim düşüncesinin peşinden 20 yıldır koşuyorum, bunun çabası içindeyim. Partim ve kaderim bana İzmir'e hizmet etme şansı tanıdı. Bunu sonuna kadar en iyi şekilde kullanacağım” dedi.

“İZMİR'İN 200-300 YILLIK PLANLAMASINA TALİBİZ”

İzmir'in sorularının Türkiye'nin genel sorunlarından ayrı olmadığını vurgulayan Özkan, “İzmir Türkiye'nin en büyük ve en özel kenti. İzmir, İstanbul gibi yağmalanmamış, Ankara gibi karartılmamış bir kent. Kendine has özelliklerini içinde barındırabilen ve bu özellikleriyle Türkiye'ye model olabilecek bir kent. İzmir'in ulaşım sorunu henüz başlıyor. Sanayileşmesini tamamlamış, ancak yeni bir sanayi hamlesine ihtiyacı var. İzmir sosyal demokrat belediyeler elinde yağmalatılmamış. Bu nedenle bütüncül yaklaşımlarla çok kolay büyüyebilecek bir kent. Biz, İzmir'in önümüzdeki 200 yıllık, 300 yıllık planlamasına ne katabiliriz, ona bakıyoruz. Bunun için işsizlik, ulaşım, yoksulluk, sanayi planlaması, yeni bir sanayi ihtiyacı... İzmir'in tarıma dayalı sanayisiyle dock'larını, yani limanlarını bütünleştirebilirsek her yıl 100 milyar dolarlık Türkiye ekonomisine katkısı olur. İzmir eğer güzelliğini korur ve doğru bir planlamayla yenilenirse dünyanın incisi haline gelir. Eğer bütün bunları yapar da kültür ve sanatı yapmazsanız kendini zehirler. O yüzden kültür ve sanat ile ilgili yapılan her çalışmanın destekçisi olacağız” diye konuştu.

“KENTİN SORUNU, ÜLKENİN SORUNUDUR”

Bir milletvekilinin öncelikle yaşadığı ülkenin sorunlarına odaklanmak zorunda olduğunu dile getiren Özkan, “İzmir Türkiye'den kopuk değil. Kentin en önemli sorunu, Türkiye'nin sorunuyla özdeştir. Kent AKP'nin karanlığından sıyrılamadıkça, Türkiye bunlardan kurtulamadıkça İzmir'in de sorunları çözülmez. Biz İzmir'in aydınlığını, İzmir'in insanlarının güzelliğini, Türkiye'nin üzerine bir güneş gibi doğurarak Mustafa Kemal ülküsüyle bu karanlığı parçalamayı amaçlıyoruz” ifadesini kullandı.

“AŞK KAZANACAK”

“Aşk, eksiğin tamamlanması demektir” diyen Özkan, “Aşk lazımdır. Eğer aşkınız yoksa hiçbir eksiği tamamlayamazsınız. Bir insanın yaşadım diyebilmesi için iki şeye ihtiyacı vardır. Bir, kavgası olacak, mücadelesi olacak; iki, aşkı olacak. Bir insan aklında ve yüreğinde bu ikisini birleştirebiliyorsa 'Yaşadım' diyebilir. Bugün İzmir niye büyük, niye farklı? Çünkü aşkı ve kavgası var. O yüzden biz bu sorunları aşkla ve kavgayla çözeceğiz. Biz kazanacağız. Aşkın yenildiği görülmemiştir” dedi.

“CHP'NİN İKTİDARINI KUTLAYACAĞIZ”

 

Tuncay Özkan, tüm vatandaşları CHP'nin İzmir mitingine davet ederek “İzmir, Gündoğdu meydanını Tandoğan ve Çağlayan örneklerinde olduğu gibi hınca hınç dolduracak. İzmir bir sevdayla, bir aşkla dolduracak meydanı. Hep birlikte CHP'nin iktidarını kutlayacağız” diye konuştu.


ETİKETLER : tuncay özkan izmir chp chp izmir milletvekilleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber