RSS / XML
13-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'ın ortak yolculuğu

01-06-2015 12:06:01
A+ A-
İkisi de gazeteci, ikisi de Ergenekon Davası sürecinde Silivri Cezaevi'nde kaldı ve aynı koğuşu paylaştı, ikisi de CHP'nin İzmir'den milletvekili adayı oldu. Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay'ın Silivri'deki hücrelerinden İzmir'e, İzmir'den büyük olasılıkla TBMM'ye uzanan ortak kaderinin hikayesi...

Adana Satılık

ENGİN TATLIBAL / EGE MECLİSİ - Ergenekon baskınları gerçekleşirken gözaltına alınan onlarca gazeteciden ikisi Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan. Türkiye'nin sosyaldemokrat kanada yakınlığıyla bilinen gazetecileriyken terör örgütü üyesi olmak ve darbe teşebbüsünde bulunmak suçlamasıyla tutuklanarak iki buçuk yıla yakın süre Silivri Ceza İnfaz Kurumu'nda kaldılar. Cezaevi günleri sürerken Mustafa Balbay, CHP tarafından İzmir'den milletvekili adayı gösterildi ve seçildi; tahliyesinin ardından yemin ederek mazbatasını aldı. Ardından CHP'nin İzmir'deki ön seçimine ikinci bölgeden girdi ve sandıktan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından ikinci sırada çıktı. Bu da Balbay'ın 4'üncü sıradan yeniden İzmir milletvekili adayı olması anlamına geliyordu. Tuncay Özkan ise genel merkez kontenjanını tercih etti ve Parti Meclisi kararıyla İzmir 1'inci bölge 3'üncü sıradan milletvekili adayı gösterildi. Her iki gazetecinin de liste sıraları, milletvekili seçilmeleri ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Bu da Balbay ve Özkan'ın meslektaşlıktan gelen ve Silivri Cezaevi'nde hücre arkadaşlığıyla süren ortak kaderlerinin, İzmir milletvekilliğiyle devam edeceği anlamına geliyor.

“İNTİKAM İÇİN SİYASET YAPMIYORUM”

Seçime sayılı günler kala her iki isim de Ege Meclisi'ne değerlendirmelerde bulundu. İkinci bölgeden aday olan Mustafa Balbay, siyaseti intikam duygusuyla yapmadığının altını çizdi. Balbay, “Siyaset, mesleki ufkum içinde birinci önceliğim değildi. Ama bizi demir parmaklıklar ardına koyanlara siyasal bir karşılık vermek gerekiyordu. Bu siyasal karşılık bir intikam duygusuyla olmayacak, siyaseti iyi yaparak olacak. Artık özünde Türkiye'nin sorunlarını yazan Mustafa Balbay yok, Türkiye'nin sorunlarını çözen Mustafa Balbay var. Kalemi elbette elden bırakmayacağım, kitaplarımı üretmeye devam edeceğim. Ama kitaplarım da ülke sorunlarına çözüm üretmek doğrultusunda şekillenecek” dedi.

“AŞK KAZANACAK”

“Bizim İzmir ile olan aşk hikayemiz çok uzun zamandan beri devam ediyor” diyen Tuncay Özkan ise “İzmir'in aydınlığına inanmış bir insan olarak İzmir'e ne katkı koyabilirim düşüncesinin peşinden 20 yıldır koşuyorum, bunun çabası içindeyim. Partim ve kaderim bana İzmir'e hizmet etme şansı tanıdı. Bunu sonuna kadar en iyi şekilde kullanacağım. Bir insanın yaşadım diyebilmesi için iki şeye ihtiyacı vardır. Bir, kavgası olacak, mücadelesi olacak; iki, aşkı olacak. Bugün İzmir niye büyük, niye farklı? Çünkü aşkı ve kavgası var. O yüzden biz bu sorunları aşkla ve kavgayla çözeceğiz. Biz kazanacağız. Aşkın yenildiği görülmemiştir” diye konuştu.

 

 


ETİKETLER : tuncay özkan mustafa balbay ergenekon davası
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber