RSS / XML
13-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

2'inci bölgenin Bağımsız adayı Özterzi süreci değerlendirdi

03-06-2015 11:37:50
A+ A-
İzmir 2'inci bölge bağımsız milletvekili adayı Mehmet Şener Özterzi, bağımsız adayların seçim çalışmaları sırasında ikinci sınıf muamele gördüğünü ve ayrımcılık yapıldığını söyledi. Türkiye'nin vekili olacağını vurgulayan Özterzi, “Seçimi kazanırsak seçim irtibat büromuzu kapatmayacağız. Daha sonra büromuz milletvekili irtibat bürosu olacak” dedi

Urfa Satılık

UFUK ARSLAN / EGE MECLİSİ - İzmir 2'inci bölge bağımsız milletvekili adayı Mehmet Şener Özterzi, seçim çalışmalarını Ege Meclisi’ne anlattı.

“HAKSIZLIĞA UĞRUYORUZ”

Bağımsız adaylara karşı çifte standart uygulandığını söyleyen Özterzi, “Bağımsız aday olduğumuz için uğradığımız birçok haksızlık var. Afişlerimiz sürekli toplanıyor. Zaten oy pusulasında da bağımsız aday olduğunuz dahi yazmıyor. Partilerin amblemleri var, resimleri var. Bizim amblem veya resimlerimiz yok. Partileri büyük harflerle adları yazılıyor, bağımsız aday küçük puntolarla yazılıyor. Partilere bir sütun veriliyor, bizde bir sütunda bazen iki, üç aday yer alıyor. Bu durumda karışıklığa neden oluyor. Bu konuda YSK’ya dilekçe verdik. YSK’ya dedik ki, partilerle eşit şartlarda yarışalım. Anayasanın 67'nci maddesinde seçimlere parti veya bağımsız aday olarak katılabilir dendiği halde eşit ve adil bir seçim yarışması olmuyor. Bize çifte standart uygulanıyor. Bağımsız adaylara ikinci sınıf muamele ve ayrımcılık yapılıyor” dedi.

“TÜRKİYE’NİN VEKİLİ OLACAĞIM”

Her zaman halkın içinde olmaya devam edeceğini belirten Özterzi, “Biz her zaman halkın içinde olacağız. Her yerde taahhüt ediyoruz, seçimi kazanırsak seçim irtibat büromuzu kapatmayacağız. Daha sonra büromuz milletvekili irtibat bürosu olacak. Türkiye’nin milletvekili olmak istiyorum” diye konuştu.

“BAĞIMSIZLARIN DURUMU HDP’YE BAĞLI”

Bağımsız bir adayın meclise girebilmesi için gerekli olan oy oranının HDP’ye bağlı olduğunu ifade eden Özterzi, “Şuan İzmir’in 1 milyon 600 bine yakın ikinci bölge seçmeni var. Kullanılan oy sayısına göre bu durum değişecek. İkinci bölge için 13 milletvekili koltuğu var. HDP barajı geçmezse bağımsız bir adayın meclise girebilmesi için 75 bin oy yeterli. Eğer HDP barajı geçip bir milletvekili çıkartırsa o zamanda 85 bin veya 90 bin oy bağımsız adayın meclise girebilmesi gerekli olacak” dedi. Türkiye’de geçtiğimiz dönemlerde yaşanan seçimlere oranla seçim kampanyalarında durağanlık yaşandığını söyleyen Özterzi, bu durumun nedenini yapılan baskılar, ekonomik kriz ve vatandaşların artık siyaset ve politika kurumlarından soğumuş olmasına bağladı. 


ETİKETLER : Mehmet Şener Özterzi izmir bağımsız milletvekili izmir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SEÇİM 2015 haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber