RSS / XML
10-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Ekrem Bulgun, gündemi Ege Meclisi'ne değerlendirdi

18-06-2015 13:58:38
A+ A-
Gündemdeik koalisyon tartışmalarını ve AK Parti-CHP koalisyonu senaryosunu yorumlayan CHP'nin eski il başkanı, duayen siyaset adamı Ekrem Bulgun, CHP'nin halka verdiği sözleri yerine getiremeyeceği bir koalisyonun içinde olmaması gerektiğini söyledi. Bulgun, “CHP bu sözleri yerine getirebileceği bir koalisyona girebiliyorsa, evet girsin. Ancak bu sözlerin havada kalacağı bir koalisyona girilmesi, CHP'yi bir dahaki seçimlerde dibe oturtur. AKP ile koalisyon yapılırsa asgari ücreti 1.500 lira yaptıracak mı AKP? Ekonomiyi CHP'ye verecek mi? Vermez” dedi

Manisa Satılık

ENGİN TATLIBAL / EGE MECLİSİ - Defalarca CHP İzmir İl Başkanlığı yapan Ekrem Bulgun, gündemdeki koalisyon tartışmalarını CHP açısından değerlendirdi. Ege Meclisi'ne özel açıklamalarda bulunan deneyimli siyasetçi, CHP'nin AK Parti ile koalisyon kurmasının çok tehlikeli olduğunu, bu durumda partinin vaatlerini gerçekleştirme şansının olmayacağını, bunun da bir sonraki seçimde CHP'nin “dibe vurmasına” yol açacağını söyledi.

“CHP'Yİ DİBE OTURTUR”

CHP'nin seçim öncesinde yaptığı mitinglerde genel başkanın ağzından verdiği sözlerin olduğunu hatırlatan Bulgun, “Geçen gün gerçekleşen parti meclisi toplantısı öncesinde de Sayın Kılıçdaroğlu bunları ifade etti. CHP bu sözleri yerine getirebileceği bir koalisyona girebiliyorsa, evet girsin. Ancak bu sözlerin havada kalacağı bir koalisyona girilmesi, CHP'yi bir dahaki seçimlerde dibe oturtur. Bu yüzden CHP'nin AKP ile koalisyon kurması çok tehlikelidir. CHP, böyle bir koalisyonda verdiği sözlerin hiç birisini yerine getiremez” dedi.

 “SÖZLERİN ARKASINDA DURULMALI”

Bulgun, sözlerine “Eğer AK Parti ile bir koalisyon söz konusu olursa AK Parti, CHP'nin bu vaatlerini kabul edecek mi? Davutoğlu şimdiden 'Cumhurbaşkanına ve saraya laf ettirtmem' diyor. Bu durumda sen nasıl 17-25 Aralık dosyalarının üzerine gideceksin? Madem bu sözler verildi, bunların arkasında durması gerekir CHP'nin” diyerek devam etti.ÜÇ PARTİ ORTAKLIĞI

AK Parti dışındaki üç partinin oylarının toplamda yüzde 60'ı bulduğunun altını çizen Bulgun, “Burada yapılacak iş şudur; bunların bir araya gelerek koalisyon kurması gerekir. Hepsi verdikleri sözleri ortaya koyar, bu minvalde bir protokol oluşturulur. Dedikoduları, yalanları geride bırakıp ülkeyi gerçek bir hukuk devleti haline getirirsin” ifadesini kullandı.

“EKONOMİYİ CHP'YE VERMEZLER”

 

Bulgun, “AKP ile koalisyon yapılırsa asgari ücreti 1.500 lira yaptıracak mı AKP? Ekonomiyi CHP'ye verecek mi? Vermez. Cumhurbaşkanı istediği kararnameyi imzalar, istemediğini imzalamaz. MHP bunu bildiği için rest çekti. Ama AK Parti, HDP ile bir koalisyona giderse bunun kaybedeni MHP olur, CHP ise durumunu korur” dedi.


ETİKETLER : Ekrem Bulgun
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÖZEL HABER haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber