RSS / XML
10-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Babaya sembolik diploma verildi

23-06-2015 08:38:50
A+ A-
Doğuştan yürüme engelli olan kızı için her şeyini ortaya koyan baba Atilla Sinecen, Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olan kızı Sinem ile birlikte sembolik diploma aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü Amfi-tiyatroda düzenlenen Edebiyat Fakültesi mezuniyet töreninde baba Sinecen ‘yılın babası’ unvanıyla kürsüye davet edildi

Aydın Satılık

MELİS APAYDIN İDE / EGE MECLİSİ - Ege Meclisi Atilla-Sinem Sinecen’in hikayesini ‘O kızının elini hiç bırakmadı’ başlığıyla duyurmuştu. Seferihisar’ın Orhanlı köyünde yaşayan Sinem Sinecen doğuştan yürüme engelli olmasına rağmen azminden hiçbir zaman vazgeçmedi. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde okumaya hak kazandı. 66 yaşındaki memur emeklisi baba Atilla Sinecen, o günden itibaren kızını Seferihisar’dan İzmir’e derslere getirmeye başladı. Her gün 50 kilometrelik yolu kızı için gidip gelerek dört yılı tamamlayan baba Sinecen’i bütün fakülte kısa sürede tanıdı.

KÜRSÜDE DE BİRLİKTELERDİ

Baba-kızın büyük özverisi öğretim görevlilerini de harekete geçirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Oktay Gökdemir, mezuniyet töreninde Sinem ile birlikte babasına da sembolik bir diploma verilmesi için çağrıda bulundu. Gökdemir’in çağrısı, üniversite yönetimini harekete geçirdi. DEÜ Tınaztepe Kampüsü amfi-tiyatroda düzenlenen Edebiyat Fakültesi mezuniyet töreninde Atilla ve Sinem Sinecen, fakülte birincilerinin ardından kürsüye davet edildi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Mezuniyet törenine damgasını vuran anlarda baba Sinecen’e ‘yılın babası’ unvanı verildi. Plaket ve diplomanın takdimi esnasında gözyaşlarına hakim olamayan baba Sinecen, “Çok gururluyum. Allah her babaya bu duyguyu nasip etsin” dedi.

SİNEM’İN HAYALİ GERÇEK OLDU

Okulu babası sayesinde bitirdiğini belirten Sinem ise, “Şuan mutluluğumu tarif etmem mümkün değil. Babamla birlikte kürsüye çıkmak en büyük hayalimdi. Bunu gerçekleştiren herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.


 ETİKETLER : sinem sinecan atilla sinecan sembolik diplama ege üniversitesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÖZEL HABER haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber