RSS / XML
16-10-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Ege Meclisi'nde 'HUB' konuşuldu

01-10-2015 09:45:50
A+ A-
Ege TV’de deneyimli programcı Ali Talak’ın sunduğu Ege Meclisi’nin bu haftaki konuğu Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ege Bölgesi Başkanı Hüseyin Canpolat oldu. Bir süredir İzmir kamuoyunu meşgul eden Hub konusu ile ilgili konuşan Canpolat,’’İzmir’in müthiş bir havaalanı var. Bana göre müthiş bir değer havaalanı. Hub (Merkezi aktarma sistemi) İzmir’de olması gerekiyor. Uçuşlarda İstanbul bitmiş vaziyette. İstanbul’a ikinci veya üçüncü havaalanı yapıldığında da bu çözüm olmayacak’’ dedi.

Manisa Satılık

UFUK ARSLAN/EGE MECLİSİ- Haber programcılığında bir ekran klasiği olan Ege Meclisi’nin bu haftaki konuğu Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ege Bölgesi Başkanı Hüseyin Canpolat oldu. Deneyimli programcı  Ali Talak’ın sorularına yanıtlayan Canpolat, TÜGİAD ve Türkiye’de son günlerde yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

Sivil toplum örgütlerinin işleyişinin gönüllük esasına dayandığını ayrıca STK’ların tecrübelerin harmanlandığı yer olduğunu söyleyen TÜGİAD Ege Bölgesi Başkanı Hüseyin Canpolat,’’TÜGİAD olarak özellikle yeni dönemde gönüllülük esasına çok önem veriyoruz. Dernek olarak büyük hedeflerimiz, Ege'de koordinatörlük sistemini getirmektir.  Bu sistemdeki amacımız, TÜGİAD çatısı altında birleşen iş adamlarının, sosyal sorumluluk projesi  ve iş ile ilgili düşüncelerin birleştirildiği topluluktan bir katma değer yaratacak projelerin ortaya çıkmasıdır. Bizim de koordinatörlük sistemini oturtarak oluşturacağımız networkun gücünü hem sosyal, hem de iş kanallarında proje dönüştürecek hale getirmektir. Bunlarla ilgili ciddi çalışma ve projelerimiz var’’ dedi.

Canpolat ayrıca bugüne kadar bir çok proje yaptıklarını, son olarak İzmir’le olarak İzmir’in Eğitim Şehri  olmasıyla ilgili projelerinin olduğunu belirtti.

 

 

‘’İZMİR’İN KONUMU ÇOK ÖNEMLİ’’

İzmir’in bulunduğu konum nedeniyle iş alanı açısından önemli yere sahip olduğunu ifade eden Hüseyin Canpolat,’’Ege, tarihi ve ticari bölgelerden bir tanesidir.  Bundan 50 yıl sonra da tarihi ve ticari konumda olacaktır. Bu konum değişmeyecektir. Tabi ki dönemsel olarak inişler çıkışlar olabilir. Bu süreç sonra düzelebilir. Coğrafyanın oluşturduğu insan portföyüne baktığımızda entelektüel, çağdaş, girişimci ve yatırımcı düzeyi yüksek insan varlıklarının oluşturduğu toplumudur.  Limanıyla, coğrafyasıyla, turizmiyle, doğasıyla Dünya’nın en güzel şehri bence İzmir’dir. Yılı iş gücü olarak en az 11 ay kullanabilecek, 24 saat ticaret yapılabilecek bir şehirden bahsediyoruz.  Gecesi de, gündüzü de, tarımı da, hayvancılığı da iş yapabilecek pozisyondadır.  Yatırımcılar artık İzmir’e dönmeye başladı. İzmir’de  çok ciddi genç iş gücü potansiyeli var. Artık 1 Kasım sonrasında oluşacak hükümetin artık İzmir gerçeğini görmek zorunda.Kim gelirse gelsin artık İzmir gerçeğini görmeli. İzmir’in tarihsel yapısı ile insan popülasyonunu birlikte entegre ederek yatırımlara dönüştürülmeli.  Kent olarak buna ihtiyacımız var’’ dedi.

‘’BİRAN ÖNCE İCRAATCI HÜKÜMET KURULMALI’’

7 Haziran seçimi sonucunda oluşan durumu önceden bilinemediğini, bu süreçten çıkabilmek için biran önce icraatcı hükümetin kurulması gerektiğini belirten Canpolat, ’’7 Haziran seçimi öncesinde şimdiki oluşacak durumunu kimse kestiremiyordu.  Bu durumda halkımız karar veriyor. Ekonomik yapılar karar veriyor. Sonuçta 1 Kasım'da hiç hoşumuza gitmeyen, canımızın yandığı terör eyleminin bitmesi gerektiğini, aklıselim olunması gerektiğini düşünüyorum. Bu terörün hiçbir topluma fayda sağlamamış. İnşallah bu süreç, sakin bir şekilde geçer. Bu seçimden de halkın iradesi neyse oradan çıkacak sonuçla hükümetin biran önce kurulması ve yatırımların önünün açılması gerekli. Belirsizlik olduğu için bekleyen birçok proje var. Her zaman durgunlukta ekonomi durmuştur. Biz bu durgunluğun biran önce kalkması, halkın kararı doğrultusunda icraatçı hükümetin kurulması gerekliliğini düşünüyoruz’’ diye konuştu.

 

 

 ‘’HUB, İZMİR’DE OLMALI’’

Bir süredir İzmir kamuoyunu gündeminde olan kentin Hub merkezi olmasıyla ilgili de konuşan Canpolat,’’İzmir’in müthiş bir havaalanı var.  Bana göre müthiş bir değer havaalanı. Hub (Merkezi aktarma sistemi) İzmir’de olması gerekiyor.  Uçuşlarda İstanbul bitmiş vaziyette. İstanbul’a ikinci veya üçüncü hava alanı yapıldığında da bu çözüm olmayacak. Mutlaka İstanbul’daki bir çok hattın, yandan katma değer yaratacak hava alanı olarak bakıldığında şu anda en iyi yer İzmir. İzmir’in, yeni hatları İstanbul’dan alması lazım.  Sadece yeni hatları değil, mevcut hatların bir kısmını da İzmir alması gerekli’’ dedi.

‘’İZMİR GELECEĞİN ŞEHRİDİR’’

 

Hub ile ilgili sözlerine devam eden Hüseyin Canpolat,’’Türkiye’nin en iyi iç ve dış hatlar terminali İzmir’de yapıldı. Bunun yanında Avrupa Standartlarında bir fuarımız var.  Fuar alanı, havaalanı ve İstanbul’un kitlenmişliğini masa yatırdığımızda İzmir geleceğin şehridir’’ diye konuştu.


ETİKETLER : izmir hub olmalı Hüseyin Canpolat Türkiye Genç İş Adamları Derneği (tügiad) Ege Bölgesi Başkanı Hüseyin Canpolat tügiad Türkiye Genç İş Adamları Derneği
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Programlar haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber