RSS / XML
17-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Gediz'de 96 ülkeden 7 bin 925 öğrenci

08-10-2015 09:34:32
A+ A-
Ege TV’de deneyimli programcı Ali Talak’ın hazırlayıp sunduğu Ege Meclisi’nin bu haftaki konuğu Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik oldu. İş dünyası ve sanayicinin kanayan yarası olan kalifiye eleman meselesi hakkında konuşan Çevik, ’’Eğitim faaliyetlerine devam ederken sanayi ve iş dünyasının talep ettiği eleman isteğini de dikkate alıyoruz. Üniversite olarak hedefimiz sanayi ve iş dünyasına eleman yetiştirmektir. Üniversite olarak iş alemini ciddi bir şekilde önemsedik . Onlarla iyi ilişkiler içerisine girdik. Atatürk Organize Sanayi’nde üniversitemizin bir şubesini açtık. Orada sanayici ile işbirliği yapacak birimlerimizi kurduk’’ dedi.

Manisa Satılık

UFUK ARSLAN/ EGE MECLİSİ- Haber programcılığında bir ekran klasiği olan Ege Meclisi’nin bu haftaki konuğu Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Seyfullah Çevik oldu. Deneyimli programcı Ali Talak’ın sorularına yanıtlayan Çevik, Gediz Üniversitesinin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Gediz Üniversitesi, kuruluşunun  bir hayalle başladığını belirten Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Seyfullah Çevik,’’ Üniversitemiz 7 yıl önce bir hayalin peşinde kurulmuştur. Güzel insanların, hiçbir beklentisi olmaksızın kurduğu üniversite, bugün hem ülkemizde hem de dünyada pek çok güzel işlere imza atan üniversiteler arasında yer alıyor. O açıdan Gediz’de bulunmaktan gerçekten onur duyuyorum.  Çünkü çok huzurlu bir altı yılı geride bıraktık. Bu bağlamda üniversitemizin geldiği  noktayı son derece önemsiyorum. Çünkü kuruluşunun 7. Yılında dünyanın birçok ülkesinden öğrenci alan ve önemli projelere imza atan üniversite olma yoluna girdik’’ dedi.

‘’DÜNYA İLE ENTEGRE OLMAK GEREKLİ’’

Çevik,’’ Gediz Üniversitesi kurulduğu yıldan itibaren dünyadaki gelişmeleri kendine katarak, eğitimindeki kaliteyi arttırmıştır. Araştırmaları ve araştırmalara yönelik faaliyetleri destekleyerek, çok ciddi işlere imza atmıştır. Gediz üniversitesi başlangıçtan itibaren bunu hedefine almıştır.  Sadece bu hedef yeterli değildir. Dünya ile entegre olması lazımdır. Eğer bizim üniversitelerimiz bunların gerisinde kalırsa ,o zaman hedefleri tam olarak yerine getirmiyoruzdur’’ dedi.

‘’GEDİZ’DE HEDEF, DÜNYA ÜNİVERSİTESİ OLMAK’’

Üniversite olarak hedeflerinin Dünya Üniversitesi olmak olduğunu belirten Prof. Dr.Seyfullah Çevik,’’Gediz Üniversitesi'ndeki hedefimiz bir dünya üniversitesi olmaktır. Şuan bizden daha önce kurulan üniversitelerle rekabet edebilecek konumundayız.  Üniversitemiz,girişimci üniversiteler endeksinde 190 üniversitenin içinde ilk 50’nin arasına girdi. Vakıf üniversiteleri arasında da 14. Sırada. Bu bizim için önemli bir yer. Biz yeni bir üniversiteyiz’’ diye konuştu.  

‘’İŞ DÜNYASININ TALEPLERİNİ DİKKATE ALIYORUZ’’

Gediz Üniversitesi’nde eğitim verilirken sanayi ve iş dünyasının eleman taleplerinin de dikkate alındığını ifade eden Çevik,’’Eğitim faaliyetlerine devam ederken sanayi ve iş dünyasının talep ettiği eleman isteğini de dikkate alıyoruz. Üniversite olarak hedefimiz sanayi ve iş dünyasına eleman yetiştirmektir. Okulumuz olarak iş alemini ciddi bir şekilde önemsedik ve onlarla iyi ilişkiler içerisine girdik. Atatürk Organize Sanayi’nde üniversitemizin bir şubesini açtık.  Orada sanayi ile işbirliği yapacak birimlerimizi kurduk’’ dedi. Çevik ayrıca Gediz Üniversitesinde 5 fakülte, 2 yüksekokul, 2 enstitüsü ve 5  araştırma merkezinin bulunduğunu belirtirken, bu 5 fakültenin 3’ünde eğitim dilinin İngilizce olduğunu ifade etti.

‘’SPORTİF FAALİYETLERİ ÖNEMSEDİK’’

Türkiye Erkekler Basketbol 1.Lig’inde mücadele eden takımlarının olduğunu söyleyen Prof. Dr.Seyfullah Çevik,’’ Üniversite olarak sportif faaliyetleri son derece önemsedik. Sportif bir faaliyet olaraktan basketbolu seçtik.  Basketbolda iki takım oluşturduk. Genç takım ve a takım.. Profesyonel takımımız başbakanlık kupasında son altıya kaldı.  Buz pateninde iki oyuncumuzu milli takıma verdik’’ ifadesinde bulundu.


ETİKETLER : ege tv ege meclisi ali talak gediz üniversitesi seyfullah çevik
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Programlar haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber