RSS / XML
18-10-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Buca’da Coğrafi Bilgi Sistemi kuruluyor

19-10-2015 10:15:04
A+ A-
Buca Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemine geçiyor. Engelli vatandaşların sorunsuz ulaşımına yönelik hazırlanan “ Engelsiz Rota” projesi için 360 derece panoramik görüntüleme sistemine geçmeye hazırlanan Buca Belediyesi, sistemi taşınmazların imar uygulamaları içinde kullanacak. Sistemin kurulmasıyla taşınmazların imar durumunu öğrenmek isteyen vatandaşlar ada/pafta numarasıyla internet üzerinden bilgi alabilecek.

Urfa Satılık

Buca Belediyesi’nin engelsiz bir kent yaratma hedefiyle hazırladığı “Buca’yı birlikte yönetmek için engel tanımıyoruz” projesi kapsamında kuracağı “ Engelsiz Rota” sistemi, Buca’nın Coğrafik Bilgi ağını da oluşturacak. Engelli vatandaşların ulaşım engelini ortadan kaldırmak için kurulacak sistem, vatandaşların taşınmazlarının imar durumu hakkında istedikleri bilgiye ulaşmalarını kolaylaştıracak. İnternet ortamında oluşturulacak sistem ile hem engelli vatandaşların ulaşım engeli hem de bilgiye ulaşım engeli ortadan kaldırılacak.

İnternet ortamında oluşturulacak sistem ile ilçenin cadde, sokak ve bina girişleri 360 derece panoramik görüntüleme sistemi ile kayıt altına alınacak. Oluşturulacak görsel veriler ile ilçedeki taşınmazların imar bilgileri işlenecek. Sistem ile belediyenin İmar Müdürlüğü, Numarataj ve Gelir Şefliği ile Plan ve Proje Koordinatörlüğü aynı düzlemde standart bir veri üzerinde çalışabilecek. Bu sayede vatandaşlar taşınmazlarının ve arsalarının imar durumu ile ilgili istedikleri bilgiye dilekçe yazmaksızın internet ortamından anında ulaşabilecek.

 

 


ETİKETLER : buca belediyesi levent piriştina Buca’da Coğrafi Bilgi Sistemi kuruluyor Coğrafi Bilgi Sistemi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber