RSS / XML
17-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Ege Meclisi'nin konuğu Mesut Güleroğlu oldu

13-02-2016 09:24:05
A+ A-
Deneyimli programcı Ali Talak'ın hazırlayıp sunduğu ve Ege TV'de izleyici ile buluşan Ege Meclisi Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu’nu konuk etti.

Sinop Satılık

HALİL İBRAHİM GÜLER / EGE MECLİSİ - İzmir’de gündemin nabzını tutan program  Ege Meclisi’nin  konuğu İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu oldu. Deneyimli programcı Ali Talak’ın hazırlayıp sunduğu Ege TV’de yayınlanan programda Güleroğlu emlakçılık ve gayrimenkul ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE’DE İLK OLARAK İZMİR’DE KURULDU

Emlak Komisyoncuları Odası’nın Türkiye’de ilk olarak İzmir’de kurulduğunu dile getiren Güleroğlu, “Bu odayı Türkiye’de ilk olarak İzmir’de 10 Mart 1991 yılında kurduk. İzmir’de emlakçılık mesleğini çok iyi yere getirmeye çalıyoruz. Güzel bir yönetim kurulu var. Arkadaşlarımız çok iyi şekilde çalışıyor. Emlakçıların odaya katılması zorunludur. Kendimizi daha iyi temsil edeceğimiz doğru yer burasıdır. Belediye, tapu ve kendi işinizde akıl danışacağınız bir yer olacaksa bu da Emlakçılar Odası olacaktır. Ben bu odayı kurarken dünyanın her yerini gezerek kurdum. Yarın kaybolmaya yüz tutmuş bir meslek olmaması için kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdim. Dünyanın her yerinden büyük firmalardan aldığım deneyimleri üyelerimize aktardım. Bizim buradaki amacımız emlakçılarımızın kendi markasını oluşturmasıdır” dedi.

HERKES EMLAKÇILIK YAPMAK İSTİYOR

Emlakçılık yapmak isteyenlerin son dönemde büyük bir artış kazandığını dile getiren Güleroğlu, “Emlakçılık mesleği gelişimi hat safhaya ulaştı. Herkes emlakçılık yapmak istiyor. Eskinden emekliler yapmak isterken şimdi işsiz olan herkes bu mesleğe giriyor. Bu iş göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Ciddi bir danışmalık gerektiriyor. Emlak danışmalarına geldiğinizde size çok doğru bilgileri anlatması gerekiyor. Emlak danışmalarımız çok doğru nokta atış yapması gerekiyor. Yani biz bu işin profesyonel olarak yapılması için büyük bir uğraş içindeyiz.  Gayrimenkul yatırımcılarına hiçbir zaman zarar etmez. Kısa zamanda yaptığınız her işte zarar edebilirsiniz. Ama gayrimenkul konusunda en az 2 yıl bekleneniz gerekir. Yani bundan zarar eden kimse olmaz. Bunun bir piyasası borsası yok. Siz istediğiniz miktarı istediğiniz zamanı belirleyebiliyorsunuz” ifadelerine yer verdi.

BİR YATIRIM 300 İŞ KOLUNU HAREKETE GEÇİRİYOR

Gayrimenkule yatırım yapmanın ülke ekonomisine ve bireye büyük katkı sağladığına vurgu yapan Güleroğlu, “Bir gayrimenkule yatırım yapmak 300 iş kolunu harekete geçirir. Biz senaryo değil gerçekleri anlatıyoruz. Biz her şeyi elimizde tutmak istiyorsak önce gayrimenkulü elimizde tutmamız gerekiyor. Biz 0.69 ile konut kredisi verdiğimizi biliriz. Sorun ne;  uçak düştü, kriz oldu vb. Burada insanların hayatına yön veren tek şey gayrimenkul işidir. Kısa vadede bize kazanımlar olabilir ama Türkiye için bu geçerli olmayabilir. Eğer bu alana yatırım yaparsa uzun vadede hem ülke hem de birey kar edecektir. Paris’te binalar 600 yıllık binalar ve hiç yıkılmamış. Biz olsak o binaları yıkarız. Yabancılar Türkiye’ye yatırım yapmak istiyor. Dolayısıyla da imarla ilgili denetime sahip olmak istiyorlar. Adamlar 20 yıllık yatırımın hesabını yapıyor” diye konuştu.

İZMİR GAYRİMENKULDE GELİŞECEK

Gayrimenkul sektörü özellikle İzmir’de çok fazla gelişmediğini fakat ilerleyen dönemlerde bu durumun değişeceğinin altını çizen Güleroğlu, şehrin kentsel dönüşümünün de iyi olmadığını söyledi. İzmir’de kentsel dönüşüm ile ilgili olarak bilgi veren Güleroğlu, “İzmir’de gayrimenkul sektörü gelişmiş durumda değil fakat bu durum değişecek. Kentsel dönüşümlerden bahsediyoruz. Bayraklı,Buca, Karşıyaka Bostanlı'da yapılıyor. İzmir kentsel dönüşümü iyi değil. O ilin ada parsel değil daha büyük çalışmaların yapılması gerekiyor. Bayraklı ilçesini düşünün. Yeni yapılan binaları görüyoruz. Oraların komple yıkılıp yapılması gerekiyor. Bayraklı bir karar aldı ve yeni bina yapılmasına izin vermiyor kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenileniyor” ifadelerine yer verdi.

GÖZDE YATIRIM YERİ: TORBALI AYRANCILAR

İzmir’de Torbalı’nın Ayrancılar semtine yatırım yapılması gerektiğine vurgu yapan Güleroğlu, korsan emlakçıların uygulanan ceza yaptırımlarını caydırıcı olmadığını kaydetti. Güleroğlu, “7 yıl önce Menemen’e yatırım yapmalarını söylemiştim. Yatırım yapanlar ufak ya da büyük paralar kazandılar. Burada iyi miktarda para kazandılar. Torbalı Ayrancılar çok iyi gelişiyor. Metro gelmesi ve ulaşım şartlarının iyileştirilmesi bu bölgenin değerini arttırıyor. Korsan emlakçı daha önce bir işyeri açardı ama artık bir internet siteleri var. Artık hiç alakası olmayan sitelerden gayrimenkul satışları yapılmakta. Daha önce bazı koşulları vardı. Bunlarla biraz daha yumuşama oldu. Emlak sektörü biraz daha farklı yerlere gitti. Birçok dernek ve odalar gazetelere ilan vererek vatandaşları uyarılıyorlar. Bizim sıkıntımız herkesin emlakçılık yapabilmesidir” dedi. 


ETİKETLER : ege meclisi izmir emlak komisyonu odası mesut güleroğlu emlakçılık yapmak
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Programlar haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber