RSS / XML
17-12-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Ege Meclisi’nin konuğu Hasan Küçükkurt oldu

12-03-2016 09:06:06
A+ A-
Ege Meclisi’nin konuğu İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği (İZSİAD)Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt oldu. Deneyimli programcı Ali Talak’ın hazırlayıp sunduğu programda Küçükkurt, İZSİAD’ın hayata geçirdiği projeleri anlattı. Küçükkurt, İzmir’e hizmet getirecek herkesin emrinde olduğunu dile getirirken, İZSİAD’ın siyasi bir yönü olmamasının kendilerine saygınlık kazandırdığını söyledi.

Aydın Satılık

HALİL İBRAHİM GÜLER / EGE MECLİSİ - İzmir’de bir ekran klasiği olan ve Ege TV’de yayınlanan Ege Meclisi, İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği (İZSİAD)Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt’u konuk etti. Deneyimli programcı Ali Talak’ın hazırlayıp sunduğu programda İZSİAD ve  İzmir’e dair önemli konulara değinildi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK YEMEK FABRİKASI

Ülkenin en büyük yemek fabrikasını 18 Nisan’da açacaklarını dile getiren Küçükkurt, "İZSİAD olarak sosyal sorumluluğa çok önem veriyoruz. Bunun için önemli karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalıyoruz.  Türkiye’nin en büyük yemek fabrikasını 18 Nisan’da kuruyoruz. Türkiye’nin en entegre ve büyük yemek fabrikası olduğun altını çizmek istiyorum. Biz 600 kişi çalıştırırken bu sayıyı nasıl bine çıkarırız çabasındayız” dedi.

YENİ İSİMLERİN ÖNÜNÜ AÇTIK

Yönetim kurulunu oluştururken, yeni isimlerin önünü açmaya dikkat ettiğini kaydeden Küçükurt, İZSİAD’ın en büyük farkının ise üyelerin kendisini derneğe ait hissetmesi olduğunu kaydetti. Küçükkurt, “Bizim derneğimizin en önemli özeliliği, üyelerimizin kendisini buraya ait hissetmesi olduğunu söyleyebilirim. Arkadaşlarımız burayı çok çabuk benimsiyor ve kendisini huzurlu bir ortamda buluyor. İZSİAD’ın 400 üyesi bulunuyor. Yönetim Kurulu'nu oluştururken yeni arkadaşlarımızın önünü açmaya çalıştık. Yeni Yönetim Kurulumuzun yüzde 50’si yeni isimlerden oluşuyor. Bu yönetime girmeyen arkadaşlarımızın kötü olduğu anlamına gelmiyor. Onlar da yönetimde olduğu dönemlerde çok iyi işlerin altına imza attılar. Sadece dönüşüm olması gerektiği için böyle bir uygulamaya gittik” ifadelerine yer verdi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ DEVAM EDECEK  

İZSİAD’ın sosyal sorumluluk projelerinin hız kesmeden devam ettiğini dile getiren Başkan Küçükkurt şimdiye kadar hayata geçirdikleri projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Küçükkurt, “İZSİAD olarak  geçtiğimiz günlerde yoksul ve yardıma muhtaç öğrencilere 2 bin 500  bot dağıttık. Yeterli olmaz dedik, bu sayıya 3 bin 500 daha bot daha ekledik. Didim’deki mültecilere gıda yardımında bulunduk. Geçtiğimiz günlerde LÖSEV’den gelen arkadaşlarımızla bir araya geldik. Bizden gırtlak kanseri olan hastalar için cihaz istediler, bunları ücretsiz olarak temin ettik.  Meme kanseri olan kadınlara yardımda bulunduk. Bu insanlar taşradan geldikleri için bazı sorunları oluyor. Onlar için tutulan evlere mutfak malzemesi ve araç gereçleri temin ettik. Doğu ve Güneydoğu'da gerçekten iş yapmak isteyen fakat yol gösteren bir lideri olmayan arkadaşları tecrübeli kişilerle bir araya getirerek eşleştirdik. Böylelikle kendi sektöründe öncü isimler bu bölgedeki arkadaşlarımıza yol gösterecek" şeklinde konuştu. 

KENTİN SORUNLARINI ONLARA SÖYLEMEK GEREKİR

İZSİAD olarak herhangi bir ideolojiye sahip olmadıklarını bunun da kendilerine saygınlık kazandırdığını söyleyen Küçükkurt, toplantılarda kentin sorunlarını konuştukları için belediye başkanlarını davet ettiklerini söyledi. Küçükkurt, “Biz kentin problemlerini konuşuyoruz.  Bu kenti onlar yönetiyor, onlara söylemek gerekiyor. Bu nedenle onları programlarımıza davet ediyoruz. İZSİAD herhangi ideolojik bir dernek değildir. Bizim derneğimizde her partiden insan bulunuyor. Bu nedenle bütün partiler tarafından sevilen bir dernek özelliği taşıyoruz" ifadelerine yer verdi.

KENTE HİZMET VERECEK HERKESİN EMRİNDEYİZ

Hükümet’in İzmir’e önem verdiğini  iyi projeler ortaya koyduğunu vurgulayan Küçükkurt, “İzmir’e dünyanın en güzel şehri diyorum. Hükümet de bu kent için çok ciddi yatırımlar yapıyor. Biz de bunu destekliyoruz. Binali ve İbrahim Beylerle bir araya geldiğimizde emrinizdeyiz dedim. Biz bu kente yapılacak her türlü hizmeti destekliyoruz. Bunu hangi isim ya da parti yaparsa yapsın biz onların emrindeyiz. Binali Bey İzmir’i iyi biliyor ve bu yönde projeler getiriyor. İzmir-İstanbul Otobanı’nın bitmesiyle birlikte kent büyük bir değer kazanacaktır. İstanbul’un nüfusu İzmir’e kayacaktır. Bu da sermayenin kente geleceği anlamına geliyor. Körfez'e yapılacak Tüp Geçidi destekliyorum. Proje olarak mimarlar odasının karşı çıktığı noktalar var fakat bunlar çözülmeyecek sorunlar değildir. İZSİAD olarak bu projenin yapılmasını istiyoruz. İzmir’i çok rahatlatacak bir poreje olacak” şeklinde konuştu.   

DİĞER ÜLKELERİN LOBİLERİ DAHA BASKINDI

İzmir’in 2 kez aday olmasına rağmen kazanamadığı EXPO için diğer ülkelerin lobicilik faaliyetlerin daha baskın olduğunun altını çizen Küçükkurt, “Diğer ülkelerin lobileri bizden baskın geldiler. Bu tür işlerde siyasi lobiler çok etkili oluyor. Türkiye'yi sevmeyenler, ülkeyi Avrupa Birliği'ne alınmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. İzmir Fuarı'nı çok beğeniyorum. Sayın Aziz Kocaoğlu çok iyi bir iş çıkardı. Ayakkabı Fuarı’nı çok önemsiyorum. Mermer Fuarı da ilerleyen günlerde olacak. Ben İzmir’in fuarlar kenti olmasını istiyorum” diye konuştu.  


ETİKETLER : ege meclisi hasan küçükkurt izsiad izsiad yönetimi izsiad çalışmaları ekonomi ege tv
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Programlar haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber