RSS / XML
23-06-2018
Bizi Takip Edin!

Dünyaca ünlü tarihçi İzmir'e gelecek

12-08-2016 12:17:33
A+ A-
Dünyaca ünlü tarihçi Prof.Dr. Justin McCarty Rotary 2440.Bölge Federasyonu'nun bu yılki teması olan "Cumhuriyet Kazanımları" projesi kapsamında İzmir'e geliyor

Aydın Satılık

EGE MECLİSİ - Prof.Dr. McCarty proje kapsamında 'Savaş ve Barışta Atatürk, Küllerinden Doğan Türkiye" konulu bir konferans verecek.

Proje ile ilgili bilgi veren Rotary 2440.Bölge Federasyonu Başkanı İsmail Rodoplu; 100.yaşına yaklaşan Cumhuriyetimizin ülkemiz ve bölge coğrafyası için ne kadar önemli olduğunun her geçen gün daha da belirginleştiğinin altını çizdi. Yaklaşık 8 ay önce projelendirilerek bir komite çatısı altında bugüne ulaşan "Cumhuriyet Kazanımları " projesinde sosyal, siyasal, hukuki, ekonomik ve eğitim ana başlıkları altında kazanılan değerler anlatılacak. Bu kapsamda ilk olarak Ermeni soykırımını belgeleriyle çürüten Amerikalı ünlü tarihçi Prof.Dr.Justin McCarty "Savaş ve Barışta Atatürk, Küllerinden Doğan Türkiye" konulu bir konferans gerçekleştirecek. Rodoplu "bir yıl boyunca her ay farklı etkinliklerle Atatürk ve Cumhuriyet'i halka anlatacağız" dedi. Alsancak Ege İhracatçı Birlikleri Salonunda 18 Ağustos Perşembe günü saat 17.30'da başlayacak konferans için www.rotary2440.org adresinden katılımcı başvurusu yapılabilir. (DHA)


ETİKETLER : Prof.Dr. Justin McCarty Rotary 2440. Bölge Federasyonu Cumhuriyet Kazanımları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber