RSS / XML
26-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP İzmir'den bir günde iki kutlama

09-09-2016 18:49:49
A+ A-
CHP İzmir, hem CHP’nin 93. kuruluş yıl dönümünü hem de İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yılını bir arada kutladı.

İzmir Satılık

CHP İzmir örgütü, İzmir Sanat’ta düzenlenen etkinlikle hem CHP’nin 93. kuruluş yıl dönümünü hem de İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yılını kutladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, eski bakan ve İzmir il başkanı Alev Coşkun, CHP İzmir Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililerin katıldığı kutlamada, CHP Sergisi gezilirken, daha sonra CHP’nin tarihini anlatan kısa film izletildi. Partililer, CHP’nin 93. kuruluş yıl dönümünü nedeniyle partinin altı okunu belirleyen ilkelerin yazılı olduğu pastayı kesti.

“CHP büyük hedefe doğru ilerliyor”

Kısa film gösteriminin ardından konuşan CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, “Bugün bizim en mutlu günümüz. Bugün iki bayramı birlikte kutluyoruz. 9 Eylül, sadece bir kentin emperyalist işgalden kurtuluşu değil aynı zamanda bir ülkenin müdafaa ruhuyla yazdığı destanın adıdır. 9 Eylül 1923’te partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bu bilinçle Türkiye’nin öncü gücü, çağdaş ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı CHP’yi kurdu. Ne mutlu bizlere ki böylesine onurlu bir geçmişe ve tarihe sahibiz. Bundan aldığımız güçle geleceğe bakıyoruz. CHP güçlü tarihsel köklerinin kendisine verdiği öz güvenle, emin adımlarla 93. yılda büyük hedefe doğru ilerliyor. Türkiye’yi yeniden aydınlık günlere çıkarmak için bugün her CHP’liye çok önemli görevler düşüyor. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte birlik ve beraberlik içinde Atatürk’ün bize emanetini layık olduğu yere taşıyacağız” dedi.

“Huzurunuzda ayaklarım titriyor”

Güven’in ardından kürsüye çıkan eski bakan ve İzmir il başkanı Alev Coşkun da, Güven’in etkinliğe daveti karşısında çok heyecanlandığını belirterek, “Telefon geldiğinde kalbim hızla attı. ‘İl başkanını bağlıyoruz’ dediklerinde ceketimin düğmelerini iliklediğimi hissettim. İşte CHP budur. Tabana işlemiştir. Çok kere konuşma yaptım ama şuan huzurunuzda konuşurken ayaklarım titriyor” diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol mensupları ve partililer, pasta kesti.(İHA)


ETİKETLER : chp izmir kutlama kurtuluş kuruluş yıldönümü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber