RSS / XML
27-05-2018
Bizi Takip Edin!

İzmir Barosu başkanını arıyor

15-10-2016 14:06:30
A+ A-
İzmir Barosunda, avukatların merakla beklediği genel kurul seçimleri iyice kızışırken, adaylar tek tek konuşarak projelerini anlattı.

Manisa Satılık

EGE MECLİSİ - İzmir Barosunun seçimli olağan genel kurul başladı. Kültürpark Celal Atik Spor Salonu’ndaki ilk gün 4 grupta yarışan 5 aday konuşma yaparken, adaylar teker teker projelerini anlatarak oy istedi. İzmir Barosundaki seçim kızışırken, 7 bin 208 avukat, Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu’nun adayları mevcut Baro Başkanı Aydın Özcan ve Mehmet Kozan’ın başını çektiği iki liste ile Çağdaş Avukatların adayı Cemal Nedret Erdem, Milliyetçi avukatların adayı Ergun Sakızlı ve Bağımız Savunma Grubu'nun adayı Ahmet Dokucu arasında bir seçim yapacak.

 

 

"Bizim çözüm odaklı taleplerimiz dikkate alınmadı"

16 Ekim 2016'da yapılacak seçim öncesi açıklama yapan Milliyetçi avukatlar grubunun adayı Ergun Sakızlı, ''Biz radikal olmayan, bölücü olmayan ılımlı sol, merkez sağ ve sağdaki herkesi kucaklamak için yola çıktık. Özellikle son iki yıldır yönetim kurulu üyeliğimiz sırasında bize gelen sesli yada sessiz haykırışları gayet iyi biliyoruz. Fakat biz tek başımıza bu mücadeleyi veremedik. Bizim çözüm odaklı taleplerimiz dikkate alınmadı. Meslektaşlarımızın sıkıntılarının ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bu kilitlerin anahtarlarının biz de olduğunu biliyoruz. Biz buna inanıyoruz, meslektaşlarımızda inansın. Kadromuzla, arkadaşlarımızla çözüm odaklı geleceğiz" dedi.(Atakan Şen-Sinan Yeniçeri / İHA)

GENEL KURUL'DA 'TAHİR ELÇİ' GERGİNLİĞİ


İzmir Barosu Olağan Genel Kurulu'nda Milliyetçi Avukatlar Yönetim Kurulu Adayı Avukat Yusuf Özmen kürsüdeki konuşmasında, öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'ye atıf yapınca Çağdaş Avukatlar Grubu üyeleri ile kürsüye yürüyüp tepki verdi. 

Grubu adına kürsüde konuşma yapan ve bazı meslektaşlarının, Tahir Elçi'den bahsetmesine değinen Yusuf Özmen, "Bazı arkadaşlarla aynı baroda olmaktan utanç duyuyorum. Burada bölücü terör örgütü propagandası yapılmaz. Burası bölücü terör örgütünün propaganda yeri değildir. Burası İzmir Barosu. Tahir Elçi'ymiş. Tahir Elçi kim ya? Nevzat Erdemir ismini telaffuz etmekten zulmü duyuyorsunuz?" dedi. İzmir Barosu'nda iki dönem baro başkanlığı yapan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a da göndermede bulunan Özmen, "Biz devrimci değiliz, milliyetçiyiz. Biz adam satmayız. Hukukçu adam yol arkadaşını satmaz, yarı yolda bırakmaz. Sema Pekdaş neden avukat arkadaşlarını yarı yolda bırakarak belediye başkanlığına kedinin ciğere atladığı gibi atlamıştır?" diye konuştu.

Özmen konuşmasını sonlandıracağı sırada salona giren Çağdaş Avukatlar Grubu üyesi avukatlar, "Tahir Elçi onurumuzdur" şeklinde sloganlar atarak, Özmen'i yuhaladı. Özmen ve beraberindeki avukatlar daha sonra salonu terk etti. Kısa süren bu gerginlik salonda duş etkisi yarattı. 

Bu arada mevcut yönetim ibra edildi.(DHA)


ETİKETLER : izmir barosu seçim milliyetçi avukatlar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İZMİR haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber