RSS / XML
24-06-2018
Bizi Takip Edin!
Tüm Seçim Sonuçlarını Gör >


Egzoz ve LPG kontrollerini esnaf yapacak

16-10-2016 12:38:53
A+ A-
İzmir'de motorlu araçların fenni muayene öncesi yapılan egzoz, egzoz emisyonu ve gaz sızdırmazlık kontrollerini artık esnaf kendi şirketinden yaptırabilecek. Türkiye'de ilk kez İzmir'de açılan kontrol merkezinden tüm vatandaşlar yararlanabilecek.

Konya Satılık

Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye istinaden kurulan Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu İktisadi İşletmesi'nin Araç Muayene ve Kontrol Merkezi, 6. Sanayi Sitesi'nde hizmete girdi. 6. sanayi sitesinde, 577 sokak numara 6 adresinde faaliyet gösteren merkezde, LPG / CNC / LNG motorlu araçların Gaz Sızdırmazlık Raporu düzenlenecek ve gaz sızdırmazlık kontrolleri ile egzoz emisyon muayeneleri gerçekleştirilecek. Muayene için randevusuz da araç kabul eden ve cumartesi günleri de çalışan merkeze vatandaşların da ilgisi büyük oldu. İzmir halkına da en iyi hizmeti vermeyi hedeflediklerini kaydeden Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Özcan Saraçoğlu, pilot olarak İzmir'de başlattıkları uygulamayı Türkiye'nin diğer illerinde de hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi. Özel araçların iki yılda bir, ticari araçların ise her yıl vize alması gerektiğini hatırlatan Saraçoğlu, 'Türkiye'de bu işi sadece Makine Mühendisleri Odası yapıyordu. Ancak araç sayısının çokluğu, kontrollerde sıkışıklığa, uzun beklemelere neden oluyordu. Artık federasyonumuzun merkezleri de araç kontrollerini yapacak. Bu şekilde vatandaşın da, şoför esnafının da yoğunluktan doğan zaman kaybı önlenecek" dedi.

6. Sanayi Sitesi'ndeki merkezde kontrollerin ehil elemanlar tarafından yapıldığını belirten İzmir Oto Tamircileri Odası Başkanı Necdet Heppakcan ise, vatandaşın gönül rahatlığı ile kontrollerini yaptırdığını söyledi. Son teknoloji ile kontrollerin yapıldığını sözlerine ekleyen Heppekcan, 'Vatandaşlar zaman kaybetmeden kontrollerini tamamlıyor. Cumartesi günleri çalışarak ve randevusuz da araç kabul ederek hizmet ağımızı genişletiyoruz. Merkezin çalışmalarından sitedeki esnaf sanatkarlarımız da memnun. Vatandaşlar kontrollerde görülen eksikliklerini ya da zaten mevcut olan ihtiyaçlarını gelmişken sitedeki üyelerimizden karşılıyor. Böylesine önemli bir adımın İzmir'den atılmasından dolayı federasyon başkanımız Saraçoğlu'na teşekkür ediyoruz" dedi.


ETİKETLER : Türkiye Madeni Eşya Sanatkarları Federasyonu İktisadi İşletmesi'nin Araç Muayene ve Kontrol Merkezi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber