RSS / XML
24-06-2018
Bizi Takip Edin!

CHP'li Sındır: Zafer insanlığın olacak, barış kazanacak!

16-10-2016 12:43:05
A+ A-
Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Bornova Atatürk Mahallesi Cemevi’nde düzenlenen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Aşure Günü’nde hemşerileriyle buluştu

Samsun Satılık

Aşure Günü etkinliklerinde hemşerilerinin dualarına ortak olan Sındır yaptığı konuşmada; “İmam Hüseyin ve 72 şehidimiz ile tarih boyunca zulme karşı duran, özgürlük adına, kardeşlik adına şehit olan herkesi rahmetle, saygıyla, özlemle anıyoruz. Bugün burada sağlanan şey; güzel bir birliktelik, kardeşlik ve dostluk.Aşure birliğin, beraberliğin, kardeşliğin, adaletin, zülme karşı dik duruşun bir simgesidir. Zalimin zulmüne karşı mücadelemiz sonsuza kadar devam edecek. Zafer insanlığın olacak, barış kazanacak” dedi.  

 

“ZULMÜN ÖNÜNDE DİMDİK DURAN, SEVGİNİN ÖNÜNDE EĞİLEN KUŞAKLAR!”

Aşure günlerinin birlik ve beraberliğe katkı sağladığını ifade ederek sözlerine devam eden Genel Sekreter Sındır, “Zulme ve faşizme karşı bir olmak, iri olmak, diri olmak zorundayız. Kararlı ve inançlı olmak zorundayız. Ancak bu sayede insana insan gibi değer verilmesini sevgiyi hoşgörüyü, birliği, beraberliği ve kardeşliği yaşayabiliriz, yaşatabiliriz. Tarihten gelen değerlerimizi günümüzün demokratik değerleri ile harmanlayarak örgütlü toplumun temellerini geliştireceğiz. Zulmün önünde dimdik duran, sevginin önünde eğilen, barış ve kardeşlik türkülerini dilinden düşürmeyenkuşaklar yetiştireceğiz. Anadolu’nun bizlere öğrettiği bin yıllık kardeşlik ve Cumhuriyetimizin kazandırdığı yüz yıllık pratik ile bunu hep birlikte başaracağız” dedi. 

 

“AYRILIKLARI BİR KENARA BIRAKACAĞIZ”

Aydınlık bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceklerini söyleyen Sındır, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bizi bölmek isteyenlere asla izin vermeyeceğiz. Yurttaşlarımızın demokratik, laik, sosyal hukuk devletinde yaşamalarını sağlayacağız. Atatürk ilke ve devrimleri ışığında Cumhuriyet’imizi yükselteceğiz. Ayrılıkları bir kenara bırakacağız. Çağdaş uygarlığı yaşayacak, yaşatacak; vatandaşlarımızın aş ve iş sahibi olduğu, huzurlu bir Türkiye’yiyeniden inşa edeceğiz. Anadolu’muzun kadim topraklarında yaşayan tüm yurttaşımıza dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın sahip çıkacağız.”


ETİKETLER : chp kamil okyay sındır
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber