RSS / XML
23-06-2018
Bizi Takip Edin!

Musul operasyonuna sürpriz katılım

17-10-2016 09:09:50
A+ A-
Musul operasyonundan flaş haberler gelmeye devam ediyor.

Samsun Satılık

Musul'dan gelen son dakika haberleri operasyona sürpriz bir katılımla ilgili oldu. Bilindiği gibi Musul operasyonuna Irak ordusu ve Peşmerge dışında başka bir güç dahil edilmemişti.

Sürpriz işte bu noktada oldu. Türkiye'nin eğittiği Türkmen güçleri de operasyona dahil edildi. Türkmen güçleri peşmergenin içine katılarak operasyona sokuldu.

MUSUL ESKİ VALİSİ DUYURDU

Türkmen güçleri ile ilgili flaş haberi Eski Musul Valisi ve Ninova Muhafızları Komutanı Esil Nuceyfi verdi. Nuceyfi, Nuceyfi, Türk askerlerince eğitilen 2 bin Sünni savaşçının Başika cephesinden operasyona katıldığını söyledi. Nuceyfi, Ninova Muhafızlarının Peşmerge ile hareket ettiğini ifade etti. 

TSK BAŞİKA'DA EĞİTMİŞTİ

Türkmen güçlerinin oluşturduğu Ninova Muhafızları Başika'daki kampta Türk subayları tarafından eğitildi. Silah donatımı da Türkiye tarafından yapılan Türkmen güçleri, Musul'un içine de girecekler.

ABD ASKERİ ZERDEK DAĞI'NDA

Öte yandan bölgedeki AA muhabirinin edindiği bilgilere göre Musul'un 40 kilometre doğusunda bulunan Hazır Cephesi'ndeki Zerdek Dağı'nda çok sayıda ABD askeri konuşlandı. ABD topçu birlikleri, Musul Ovası'nı ağır toplarla vuruyor. İnsansız hava uçakları da Musul Ovası semalarını gözetliyor. 

Hazır Cephesi'nde Erbil-Musul anayolu üzerindeki Peşmergelerin DEAŞ kontrolündeki köylere yönelik ilerleyişi sürüyor. 

IRAK ORDUSU MUSUL'A İLERLİYOR

Bu arada Musul'un güneyindeki Geyyara Cephesi'nde AA muhabirine açıklama yapan Irak ordusunda görevli Albay Latif Haşim, Irak ordusunun Geyyara'nın kuzeyi ve Güver Cephesi'nden Musul'a doğru ilerlediği bilgisini paylaştı.(internethaber)


ETİKETLER : abd askeri musul tsk türkmen göçleri eski musul valisi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber