RSS / XML
22-04-2018
Bizi Takip Edin!

Tabelanın ağaca vidalanması pes dedirtti

17-10-2016 13:08:51
A+ A-
İzmir Büyükşehir Belediyesi yazılı sokak numarasını gösteren tabelanın ağaca vidalanması pes dedirtti.

Bursa Satılık

Ağaçların üzerine zımba, çivi ve raptiyelerle korsan ilan asanlar için ‘doğaya ve kamu malına zarar verdikleri’ gerekçesiyle cezai işlem uygulaması gereken İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kendisinin aynı yöntemi kullanması dikkat çekti. Uzmanlar, ağaçların kurumasına sebep olabilen bu usulsüzlüğün engellenmesi gerektiğini vurgularken zımbalar ağacın kabuğuna, çivilerin de ağacın gövdesine zarar verdiği bu deliklerin ağacı virüslere karşı korumasız hale getirdiğine de dikkat çekildi.

"BELEDİYE AĞACA DEĞİL DUVARA ÇİVİLİYOR" 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Adres ve Numara Şube Müdürü Zafer Beydilli, yaptığı açıklamada, belediyenin sokak numaralarını sadece duvara çivilediğini, yere düşen bir levhanın bazı vatandaşlar tarafından ağaca çivilenmiş olabileceğini öne sürdü. 

Beydilli, şöyle konuştu: 

"2010 yılından bu yana İzmir'de 850 bin kapı numarası 140 bin adet sokak levhası üretip montajını yaptık. Türkiye'de bünyesinde 'adres ve numara şube müdürlüğü' olan tek belediyeyiz. 55 personelimizle adres ve numara yönetmeliğine uygun çalışıyoruz. Sokak numaralarını kesinlikle ağaca değil duvara çiviliyoruz. Zaten 1374 numaralı sokak da yok. Konak Belediyesi o sokağın adını Sezer Doğan Sokağı olarak değişitirdi. Bu eski tabelayı bazı vatandaşlar bulup ağaca çivilemiş olabilir, bunun bizimle ilgisi yok. Ekiplerimizi gönderdik, tabelayı söküyoruz" dedi. (Mustafa Oğuz / DHA)


ETİKETLER : büyükşehir izmir ağaca tabela asma
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber