RSS / XML
24-04-2018
Bizi Takip Edin!

Sağlıkçılardan yeni yönetmeliğe tepki

17-10-2016 13:20:35
A+ A-
Sağlık çalışanlarının yeni çıkan atama ve yer değiştirme yönetmeliği nedeniyle mağdur olduğunu öne süren Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan, aday memurlardan eşleri ve işleri arasında tercih yapmalarının istendiğini iddia etti.

İzmir Satılık


EGE MECLİSİ - Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan, yeni yayınlanan atama ve yer değiştirme yönetmeliğiyle sağlık çalışanlarının sorunlarını tespit edip, çözüm aramaya çalıştıklarını kaydetti. Yönetmeliğe göre aday memurlardan eşleri ve işleri arasında tercih yapmalarının istendiğini öne süren Demircan, "Bunun anayasaya aykırı bir yönetmelik olduğunu düşünüyoruz. Demokratik Sağlık-Sen Genel Merkezi olarak TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Sayın Vural Kavuncu’yu ziyaret ettik ve tüm talepleri ilettik. Ziyaretimizde, sağlık çalışanı arkadaşlarımızın kronikleşmiş sorularını bir dosya halinde kendilerine takdim ettik. Başta fiili hizmet tazminatı, ek ödemenin maaşlarla birleştirilmesi ve emekliliğe yansıtılması, kadro beklentilerinin gerçekleşmesi ve sağlık çalışanlarının tek kadro çatısı altında toplanması gibi sorunlarımızı dile getirdik. Ziyaret ettiğimiz yetkililer 15 Temmuz darbe girişimi öncesi, sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik komisyonumuz ve hükümetimizin çalışmalarının olduğunu ancak ülkedeki olağanüstü hal nedeniyle planlanan tüm konuların yasalaşmadığını dile getirdiler. Tarafımızca hatalı oluşan yönetmelikte gerekli mağduriyetin giderilmesini Sağlık Bakanlığımızdan bekliyoruz" dedi.(DHA)


ETİKETLER : sağlıkçılar tepki mağdur atama ve yer değiştirme
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber