RSS / XML
24-04-2018
Bizi Takip Edin!

Saddam'ın yardımcısının ordusu da savaşa katıldı...

17-10-2016 13:51:13
A+ A-
Nakşibendi Ordusu,DAEŞ’e karşı savaşma çağrısı yaptı.

Bursa Satılık

Nakşibendi Ordusu, Musul'u savunmak için DAEŞ ve Şiilere karşı ayaklanma ve seferberlik çağrısı yaptı.

Musul'da Sünni silahlı grupların en önemlilerinden olan Nakşibendi Ordusu, otoritesini tanımayacağını açıkladığı DAEŞ ile çatışıyor.

Musul kentinde devrik lider Saddam Hüseyin’in yardımcısı İzzet İbrahim El-Duri’nin kurduğu Nakşibendi Ordusu ile DAEŞ militanları arasında uzun süre şiddetli çatışmalar yaşanmıştı.

DAEŞ’e biat etmeyeceğini açıklayan ve çoğunluğunu Baas rejimi askerlerinin oluşturduğu Nakşibendi Ordusu ile hilafet ilan eden DAEŞ militanları arasında yaşanan çatışmalarda onlarca kişinin öldüğü öğrenildi.

Musul kentinin ileri gelenlerinden İbrahim Tayi, Nakşibendi Ordusu’nun DAEŞ halifesi Ebubekir el Bağdadi’ye biat etmeyeceğini açıklamasının ardından aralarındaki pragmatik işbirliğinin çöktüğünü belirterek, her iki taraf arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını söyledi.

Çatışmaların Musul kentinin doğusunda (Fırat Nehri’nin doğusu) yoğunlaştığını belirten İbrahim Tayi, Nakşibendi Ordusu’ndan 12 militanın öldürüldüğünü, DAEŞ militanlarından da ölü ve yaralananların olduğunu bildirdi.

Nakşibendi Ordusu örgütü, Musul kentinin ele geçirilmesi operasyonunda DAEŞ ile birlikte hareket etmişti. Daha çok Kerkük’ün güneyinde etkili olan Nakşibendi Ordusu, geçtiğimiz günlerde Peşmerge Güçleri’ne karşı savaşmayacaklarını açıklamıştı.(NTV)


ETİKETLER : saddam'ın yardımcısı nakşibendi ordusu musul
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber