RSS / XML
24-04-2018
Bizi Takip Edin!

3. İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi ve Fuarı başlıyor

18-10-2016 12:10:30
A+ A-
İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), iş sağlığı ve güvenliği (İSG) alanında Türkiye’nin en önemli buluşmalarından biri olan İzmir Ulusal İş Sağlığı Güvenliği Zirvesi ve Fuarı’nın üçüncüsünü düzenliyor.

İstanbul Satılık

A Artı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi işbirliğiyle, “Çok Geç Olmadan” sloganıyla hazırlanan organizasyon, 20-22 Ekim tarihleri arasında Bayraklı Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin ve dünyanın en büyük kurum ve kuruluşlarının temsilcileri bir kez daha İzmir’de buluşacak; iyi ve örnek İSG uygulamalarını paylaşacak. 

Her yıl 1000 insanımız ölüyor

Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği konusunun yıllarca önemsenmediğinin altını çizen İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, “Ülkemiz, iş kazaları istatistiklerinde Avrupa’da birinci, dünyada üçüncü sırada. Ne yazık ki her yıl ortalama 100 bin iş kazası meydana geliyor ve yaklaşık 1000 çalışanımızı bu kazalara kurban veriyoruz. 3500-4000 kişi de sürekli iş görmezlik raporu alıyor. Bu acı tablonun en büyük nedeni, İSG kültürümüzün, bilincimizin yetersiz olması” dedi. 

Kazaların yüzde 98’i önlenebilir

Sorunun çözümüne katkı koymak için yola çıktıklarını vurgulayan, iş kazalarının yüzde 98’inin tedbir alınması halinde önlenebileceğini kaydeden Küçükkurt, sözlerini şöyle tamamladı: “Bir işveren örgütü olarak hedefimiz, hem bu konudaki farkındalığın ve bilinç düzeyinin artmasını sağlamak hem de sektörün bileşenlerini bir araya getirerek ekonomiye katkı yapmak. Zirve ile birlikte düzenlenecek fuarda da ekipman, donanım, danışmanlık, ilkyardım firmaları gibi İSG sektörünün tüm tarafları boy gösterecek. Katılımcı firmalar ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacak, sektörlerindeki son gelişmeleri sergileyecek.”

DEVLER ZİRVEDE BULUŞACAK

İZSİAD’ın organize ettiği 3. İzmir Ulusal İş Sağlığı Güvenliği Zirvesi ve Fuarı; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TÜSİAD, TÜRKONFED, BASİFED, SEDEFED, TMMOB, TTB, TÜRK-İŞ ve DİSK desteğiyle düzenleniyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası da organizasyonun destekçileri arasında… 

Ford, Toyota Tofaş, Yaşar Holding, Tüprag, Tüpraş, Vestel, ATM Terminal, Nemport, Çimentaş, Total, JTI, Weber, Hugo Boss, SunEkspres, Pirelli gibi pek çok önemli firmanın temsilcileri, yöneticileri, zirvedeki 10 oturumda örnek İSG uygulamalarını paylaşacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu da konuşma yapacak.

Zirvenin katılımcı profilini; başta İSG uzmanları, işyeri hekimleri ve hemşireleri olmak üzere; yerli ve yabancı firmaların sahipleri, İSG yöneticileri, insan kaynakları yöneticileri, kalite yöneticileri, üretim müdürleri, çalışanları ve çalışan temsilcileri oluşturuyor. 

Ümmiye Koçak ve Sunay Akın...

Organizasyonun bu yılki onur konuğu, ünlü yönetmen Ümmiye Koçak olacak. Adana’dan çıkmış, ulusal ve uluslararası pek çok ödül almış bu isim de mücadele ruhu ışığındaki başarı öyküsünü paylaşacak. Bunun yanı sıra Gazeteci-Yazar Sunay Akın, sevilen gösterisin isergileyecek. Ünlü kişisel gelişim uzmanı Görkem Başaran da ‘ikna psikolojisi’ konulu seminer verecek.


ETİKETLER : iş sağlığı ve güvenliği zirvesi isg zirvesi izsiad 3.isg zirvesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İZMİR haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber