RSS / XML
24-05-2018
Bizi Takip Edin!

Bornovalı çocuklar Bortar'da eğitim aldı

18-10-2016 12:39:14
A+ A-
İzmir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün, Dünya Gıda Günü kapsamında okullarda gerçekleştirdiği eğitim çalışmalarının bir ayağı da Avrupa’nın en büyük yemek fabrikası Bortar’da yapıldı.

Bursa Satılık

İl Tarım Müdürü Ahmet Güldal, Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da eşlik ettiği ilköğretim öğrencilerini, bizzat BortarGroup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt ağırladı. 

Bortar’ın usta şefleri, yemek yapım süreçleri hakkında bilgi verdikleri çocuklara, güvenli ve sağlıklı gıda tüketmenin önemini de anlattı. Sonrasında çocuklar, Bortar Ar-Ge biriminde önlük giydi ve şeflerle birlikte çikolata yaptı. Tarım İl Müdürlüğü’nün, okullarda düzenlediği resim yarışmasında dereceye giren resimler de BortarEventHall Sergi Salonu’nda beğeniye sunuldu. Başarılı çocukların ödülleri de sergi açılışı öncesi takdim edildi. 

İl Tarım Müdürü Güldal, Bornova Kaymakamı Gündoğan ve Belediye Başkanı Atila, desteği nedeniyle Bortar’a teşekkür ederken; BortarGroup Yönetim Kurulu Başkanı Küçükkurt, “Kapımız her zaman açık” mesajı verdi. Sağlıklı ve güvenli gıda tüketiminin önemini de vurgulayan Küçükkurt, “Özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı, dengeli ve düzenli beslenmesi çok önemli. Bu konudaki bilinçlendirme çalışmaları nedeniyle İl Tarım Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum. Biz de Bortar olarak bu konuda azami hassasiyet gösteriyoruz” dedi. 


ETİKETLER : bortar çocuklar hasan küçükkurt
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İZMİR haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber