RSS / XML
23-06-2018
Bizi Takip Edin!

Sağlık sendikalarından 'ayrımcılık' tepkisi

18-10-2016 14:16:10
A+ A-
İzmir’de sağlık iş kolu bünyesinde faaliyet gösteren kamu kurumlarında sendikal ayrımcılıklar olduğunu savunan Türkiye Kamu-Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtti.

Sinop Satılık

EGE MECLİSİ - Türk Sağlık-Sen İzmir Şubeleri, Demokratik Sağlık-Sen İzmir Şubesi ve Birlik Dayanışma Sendikası İzmir Şubesi kamu kurumlarında sendikal ayrımcılık yaşandığı iddiasıyla ortak bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye Kamu-Sen İzmir İl Temsilciğinde düzenlenen basın toplantısına, Demokratik Sağlık-Sen Genel Başkanı Togan Demircan, Birlik Dayanışma Sendikası Ege Bölge Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Seha Yüksek, Türk Sağlık Sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin ve sendika üyeleri katıldı.
Sendikalar adına basın açıklamasını okuyan Türkiye Kamu-Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, “Kurumlarımızdaki çalışma huzurunun sağlanmasının yolu personeller arasında sendikal ayrımcılık yapılmamasından geçmektedir. Bu çerçevede, hükümet yetkililerimizden il müdürlerine, il müdürlerinden hastane müdür muavinlerine dek tüm bürokratlar, çalışanlar arasında ayrımcılık yapmadan, görev tanımları içerisinde, çalışanlara karşı eşit ve adaletli davranması, kamu kurumlarımızdaki iş huzuru ve sosyal barış için oldukça önemlidir” dedi.
“Sağlık iş kolumuz bünyesinde olan kamu kurum ve kuruluşlarımızda bir sendikanın yönetim kurulu üyelerini, temsilcilerini, idari koltuklarda görmek istemiyoruz” diyen Doğruyol, “Kendi temsilcilerinin pek çoğunun mesai mefhumu dahi yok iken, Türk Sağlık Sen’in bir temsilcisinin mesai dışında kurumları gezmesinden rahatsız olmuşlar ve şikayet etmişlerdir. Türkiye Cumhuriyeti Devletini yöneten siyasi bir iktidar vardır. Siyasi iktidarın yetkilerine ortak olmaya çalışmak, hükümete paralel bir yapı oluşturmaya çalışmak sendikacılık değildir” diye konuştu.
Doğruyol, bundan sonraki süreçte yapılabilecek her türlü baskı, tehdit, haksızlık ve hukuksuzluk karşısında tutanak tutarak konuyu yargıya taşıyacaklarını kaydetti.


ETİKETLER : kamusen Ahmet Doğruyol ayrımcılık tepkisi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber