RSS / XML
11-12-2019
Bizi Takip Edin!


Kalkan'dan KOBİ değerlendirmesi

21-10-2016 10:43:28
A+ A-
AK Parti Grubu adına konuşan İzmir Milletvekili Necip Kalkan, Türkiye’nin büyümesinin en güçlü ve dinamik kaynağının KOBİ’ler olduğunu belirtti.

Kuşadası Satılık

EGE MECLİSİ - Türkiye'de tacir, esnaf, çiftçi, serbest meslek erbabı ve benzeri işletmelerin hayatımızın baş aktörü olduğunu vurgulayan Kalkan, “KOBİ'lerin ihtiyaç duyduğu finansman kaynakların temininde göreve geldiğimiz 2002 yılından beri AK Parti iktidarı olarak her zaman destek olduk. KOBİ'ler için en önemli unsurların başında şüphesiz bankalardan sağlanan krediler gelmektedir. Türkiye'de bulunan 1 milyon 700 bin işletmenin yüzde 99,7'si KOBİ. KOBİ'ler, Türkiye'deki istihdamın yüzde 78'ini, KDV'nin yüzde 55'ini, Türkiye'deki satışın yüzde 65'ini, yatırımların yüzde 50'sini, ihracatın yüzde 60'ını yapmakta. Kredilerden aldığı pay ise yüzde 24” dedi.
 
Yeni iş yapan esnafımız finansmana ulaşarak gelişecek
KOBİ’lerin ekonomimizin kılcal damarları olduğunu, ancak finansal destek için bankaya gittiklerinde bankanın taşınmaz varlıkları tanımlarının KOBİ’leri zora soktuğunu dile getiren Kalkan, “Kardeşim, tapunu getir; arsa tapusu getir, arazi tapusu getir, parsel tapusu getir, villan varsa villa tapusu getir, ev tapusu getir. Yeni iş kurmuş esnafta tapu ne arar, küçük esnafta tapu ne arar? Bu kanun ile esnafımız, alacaklarını, çok yıllık ürün veren ağaçlarını, hammaddelerini, hayvanlarını, kira gelirlerini, kiracılık haklarını, sarf malzemelerini, tarımsal ürünlerini, ticari plakalarını, ticari hatlarını kullanarak finansmana ulaşabilecekler” diye konuştu.
 
Ülkemiz tüm tehditlere rağmen büyümeye devam ediyor
Ülke olarak önemli bir süreçten geçtiğimizi, dünyada yaşanan ekonomik krizler, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarına sipariş usulü not kırdırarak ekonomimizi dalgalanmaya sürükleme gayretlerine rağmen dimdik ayakta durduğumuzun altını çizen AK Parti İzmir Milletvekili Kalkan, “PKK, DEAŞ, FETÖ gibi birliğimizi ve huzurumuzu bozmaya çalışan terör örgütlerine rağmen ülkemiz büyümeye devam ediyor, büyüme hızını da sürdürüyor. Bizde bu süreçte Esnafımızın işini kolaylaştırmak, onların, en başında, finansa erişimini kolaylaştırmak için bu kanun teklifini hazırladık. Bu kanun yeniliktir, bu kanun kolaylıktır, bu kanun Türkiye'nin geneline hitap etmektedir” dedi.
 


ETİKETLER : ak parti necip kalkan kobi açıklama
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber