RSS / XML
27-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP'li Sertel: TRT’deki yağma düzeni sona ermeli

10-11-2016 10:08:15
A+ A-
Spor spikeri Ersin Düzen’in TRT’den geçen sezon aldığı 278 bin liralık ücret gündemi meşgul etmişti. Stadyum programını haftada üç güne çıkaran Ersin Düzen, TRT’nin KİT Komisyonu’na verdiği bilgiye göre geçen sezon aldığı ücrete zam yapılmasa dahi bu sezon için TRT’den ayda 417 bin lira alacak.

Adana Satılık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel’in gündeme getirmesiyle geçtiğimiz sezon TRT’den aldığı 278 bin liralık ücretle kamu vicdanını derinden rahatsız eden ve tartışmalara neden olan spor spikeri Ersin Düzen’in bu sezon aldığı ücret merak konusu oldu. 

Kamuoyunun doğru bilgilenmesi adına konunun peşini bırakmayan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, aldığı ücret nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalan ve bu eleştiriler nedeniyle twitter gündeminde uzun bir süre üst sıralarda kalan Ersin Düzen’inTRT’nin imkanlarıyla hazırladığı Stadyum programından bu sezon aldığı ücreti Meclis gündemine taşıdı. 

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP Milletvekili Sertel, “TRT’nin kameralarıyla, TRT’ninimkanlarıyla, TRT stüdyolarında çekilen Stadyum programı geçen yıl Ersin Düzen’in sunumunda, Oğuz Çetin ve Hakan Ünsal’ın yorumlarıyla yayınlanıyordu ve bölüm başı ödenen ücret 34 bin 750 lira idi. Program bu yıl yine Ersin Düzen’in sunumuyla Oğuz Çetin, Giray Bulak, Ali Gültiken ve Kaya Çilingiroğlu olmak üzere beş kişiyle ekrana geliyor. Yorumcu sayısının artması ile birlikte program için Ersin Düzen’e bölüm başı ödenen ücrette herhangi bir artışa gidilmiş midir” diye sordu. 

HAFTALIK 104 BİN, AYDA 417 BİN TL!

Stadyum programı sunucusu Ersin Düzen’in bölüm başı aldığı ücretin aynı kalması durumunda bile bu sezon haftada üç gün yayınlanan program için haftada 104 bin 250 lira ayda 417 bin lira gibi bir ücret ödeneceğini belirten Atila Sertel, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a şu soruları yöneltti:

“7 binden fazla personeli bulunan TRT’nin kendi içinde deneyimli spor yorumcuları yok mudur? TRT’nin yetiştirdiği öylesine bilgili, kültürlü, eğitimli yapımcılar, spikerler var. O halde Stadyum programı neden bu spikere sundurulmamaktadır? Ülkemizdeki insanların yaşam koşulları ortada iken devletin imkanlarını kullanarak bir spor programı sunan kişiye bölüm başı astronomik ücretler verilmesini doğru buluyor musunuz? TRT’nin 2015 ve 2016 yılında dış yapımlara harcadığı toplam para miktarı nedir? Dış yapımlara harcanan paraları ve bu programların isimlerini kalem kalem kamuoyuna veya şahsıma yazılı olarak açıklar mısınız?”

TBMM KİT Komisyonu üyesi olan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, halktan kesilen paralarla ayakta duran TRT’de çarçur edilen paraları gündeme taşımaya devam edeceğini söyledi. 


ETİKETLER : chp izmir milletvekili atila sertel trt ersin düzen
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber