RSS / XML
21-05-2018
Bizi Takip Edin!

Kocaoğlu“Zeytin barış demek, artırmamız gerek”

26-11-2016 19:49:27
A+ A-
26 Kasım Dünya Zeytin Günü kapsamında düzenlenen etkinliğin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu, zeytinin önemini 3 cümleyle vurguladı.

Gaziantep Satılık

Kocaoğlu Türkiye'nin, önemli üreticilerden olmasına rağmen zeytinyağı tüketiminde gerilerde yer aldığını, zeytin ağacı bulunmayan bazı ülkelerin tüketimde Türkiye'yi geride bıraktığını dile getiren Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Başkanı (UZZK) Ümmihan Tibet ise şöyle konuştu:

"Dünya Zeytin Günü'nde zeytin ağacının geçmişten bugüne insan hayatı içindeki önemine dikkat çekmek istedik. Dünyanın bilinen en eski zeytin işliği olan Klazomenai, bizim için inanılmaz bir sembol. Yine Urla'da dünyanın en büyük zeytin müzesi kuruluyor. Bu müze de bizimle birlikte kapılarını açıyor. Zeytinin kutsallığını, ölümsüzlüğünü gündeme getirerek, zeytin ve zeytinyağı tüketmenin önemini halkımıza yansıtmak istedik. "

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sezai Uçarmak da açılış konuşmasında şu sözleri dile getirdi; “ Ben zeytinci değilim ancak zaman geçtikçe anlıyorum ki zeytin ağacı önünde selam durulması gereken bir ağaç.”dedi.


ETİKETLER : zeytin günü kocaoğlu mesaj ağaç
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber