RSS / XML
20-04-2018
Bizi Takip Edin!

Roman kadınlara umut kapısı

28-11-2016 10:00:17
A+ A-
Buca Belediyesi, roman kadınlara istihdama yönelik meslek kursları açarak iş sahibi olmalarına olanak tanıyor.

İstanbul Satılık

Buca Belediyesi roman vatandaşlara mesleki eğitim kursu açarak iş imkanı yaratıyor. İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi’nde  elnakışı dalında mesleki eğitim kursu açan Buca Belediyesi, Roman kadınlara iş umudu yarattı.Roman vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Göksu Mahallesi’nde Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi’nde başlayan el nakışı kursunda eğitim alan 21 Roman kadın, günde 8 saat eğitim alarak yepyeni bir sanat öğreniyor.

Sigorta primleri, eğitim malzemeleri ve günlük 20 lira harcırahları İŞKUR tarafından karşılanan kursiyerler, sadece bir haftada muhteşem eserler çıkarmaya başladı. 416 saatlik eğitim sonrası el nakışı sanatında Halk Eğitim Müdürlüğü’nden sertifika alacak olan kadınlar gelinlik, abiye ve çeyiz imalat sektörlerinde iş bulma şansına kavuşacak.

Buca Belediyesi’nin meslek edindirme kursu açmasından memnuniyet duyan Roman kadınlar, bir meslek edinip iş bulma şansına kavuşmanın heyecanını duyuyor. Kadınlar kurs sonunda bir işe yerleşmeseler bile gelinlik çağa gelmiş kızlarının çeyizlerini kendi elleriyle yapabilecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiriyor.


ETİKETLER : buca belediyesi roman kadınlara iş imkanı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber