RSS / XML
20-06-2018
Bizi Takip Edin!

AK Partili Sürekli: 'İkiyüzlü AB'

29-11-2016 13:28:22
A+ A-
AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Avrupa Birliği'nin iki yüzlü politika uyguladığını, FETÖ terör örgütünün askeri darbe ile yapamadığını ekonomik darbe ile yapmaya çalıştığını öne sürerek, 15 Temmuz sürecinde AK Parti teşkilatlarının ciddi bir sınavdan başarılı çıkıp tarihe geçtiğini söyledi.

Antalya Satılık

AK Parti Kınık ve Bornova İlçe Danışma Meclisi toplantılarına katılan Sürekli, gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu. Avrupa Birliği'nin dost mu düşman mı olduğunun belli olmadığını ileri süren Sürekli, şöyle konuştu:

“Avrupa Birliği bir yandan dost olduğunu söylüyorsun diğer yandan FETÖ'cülerle, PKK yandaşlarıyla basın toplantısı yapıyorsun. Sen ne kadar Türkiye düşmanı varsa hepsini bağrına basacaksın, destek olacaksın, onlara yataklık yapacaksın, ondan sonra Türkiye'ye dönüp 'dostum' diyeceksin. Sen önce adamakıllı bir kararını ver, ondan sonra birlikte yürüyelim. Dost musun düşman mısın önce ona karar ver. Avrupa Birliği Parlamentosu'nun Türkiye hakkında vereceği kararın tavsiye niteliğinden başka bir hükmü yok. Avrupa Birliği yoksa Shangay Beşlisi var, Latin Amerika, Güney Amerika, Venezuela var. Venezuela Dostluk Grubu Başkanı'yım, oradaki gelişmeleri de biliyorum. Bize müttefik çok. Gerçek dost çok. Zaten, Avrupa Birliği'yle hiçbir zaman stratejik anlamda dostluk ve ortaklık kuramadık. FETÖ, Türkiye'de ekonomiyi nasıl bozarız, algıyı nasıl bozarız, yabancıyı nasıl tedirgin ederiz diye operasyon yapma peşinde. Ekonomik krizlerle bizi yıldırmaya çalışıyorlar ama başaramayacaklar. Bu millet buna müsaade etmeyecektir. Türkiye'de 14 yılda istikrarın sağlanması için sağlam temeller atıldı. Türbülansa gireriz ama çok çabuk çıkarız çünkü pilotlarımız çok sağlam. Pilotlarımız bu davaya gönül vermiş Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım'dır." (DHA)


ETİKETLER : ak parti izmir milletvekili kerem ali sürekli Kınık ve Bornova İlçe Danışma Meclisi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber