RSS / XML
24-06-2018
Bizi Takip Edin!

Küresel Isınma Kurultayı bu yıl İzmir'de yapıldı.

30-11-2016 14:10:33
A+ A-
İzmir'deki aşırı yağışların nedeni iklim değişikliği...

Bursa Satılık

EGE MECLİSİ/ Deniz DOĞAN- Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin, iklim değişikliği ve çevre sorunlarına yönelik olarak kamuoyunun dikkatini çekmek için başlattığı Küresel Isınma Kurultayı çalışmaları devam ediyor. 8'incisi düzenlenen iklim değişikliği ve çevre sorunlarına yönelik otururum bu yıl İzmir'de gerçekleşti.

Alsancak'taki Tarihi Havagazı Fabrikası'nda gerçekleşen kurultaya, gazete ve iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı...

İklim değişikliği ve enerji ile iklim ekonomisi alanlarında güncel gelişmelerin tartışıldığı kurultay üç oturum şeklinde gerçekleşti..Kurultayda, iş dünyası, gazeteciler ve sivil toplum temsilcileri konuşmacı olarak yer aldı, iklim ekonomisi konusu tüm boyutları ile konuşmacılar tarafından ele alındı.Otururumda söz alan konuşmacılar İzmir'de aşırı yağışların sebebinin iklim değişikliğinden kaynaklandığı görüşünde birleştiler.

Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, küresel ısınma kurultaylarında iklim değişikliğini bilimsel olarak tartışmaktan ziyade kamuoyunun bu konuya ilgisini çekmeyi amaçladığını söyledi.


ETİKETLER : kurultay iklim kğresel ısınma tartışma Ekonomi Gazetecileri Derneği
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber