RSS / XML
20-04-2018
Bizi Takip Edin!

İZSU’dan 'indirim' müjdesi

01-12-2016 09:33:19
A+ A-
İZSU Genel Müdürlüğü, daha önce belde statüsündeyken mahalleye dönüşen 21 yerleşim yerine yönelik yeni indirimli tarife oluşturdu.

Antalya Satılık

İZSU Genel Müdürlüğü, 6745 sayılı "Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un 73. Maddesi hükmüne istinaden, mahalleye dönüştürülen beldelerde bulunan abonelere uygulanmak üzere “Belde Belediye Aboneleri” tipi tarifesi oluşturdu. İZSU Genel Kurulu'nda görüşülerek kabul edilen önergeye göre, tarife kapsamındaki kullanıcıların başlangıç olarak kademesiz KDV hariç 1,09 TL “Su Bedeli” ile 0,81 TL “Atıksu Bedeli” olmak üzere toplam 1,98 TL bedel ödemesi kararlaştırıldı.

 

Yeni indirimli tarifeyle birlikte bu bölgelerdeki vatandaşlar suyu yüzde 50 indirimli fiyattan alacak. Kademe uygulamasının kaldırılması sayesinde ise 30 metreküp su kullanan bir tüketicinin faturasına yüzde 65'e varan oranda bir indirim yansıyacak. (20 metreküp üzeri tüketim 9,28 TL yerine 1,98 TL'den hesaplanacak)

 

Bu kapsamdaki indirimli tarifeden Selçuk'ta Belevi, Aliağa'da Yeni Şakran, Ödemiş'de Birgi, Bozdağ, Gölcük, Kayaköy, Bademli, Ovakent, Konaklı, Kaymakçı ve Çaylı, Tire'de Gökçen, Bergama'da Göçbeyli, Bölcek, Ayazkent, Yenikent ve Zeytindağ, Dikili'de Çandarlı, Kınık'da Poyracık, Yayakent, Karaburun'da Mordoğan mahalleleri yararlanacak.


ETİKETLER : izsu indirim izmir suya indirim
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İZMİR haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber