RSS / XML
24-05-2018
Bizi Takip Edin!

GDZ Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Demirdağ: 'Planlı kesinti ve yatırım doğru orantılıdır'

01-12-2016 12:11:19
A+ A-
İzmir ve Manisa’da elektrik dağıtım hizmeti veren GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Metin Demirdağ, elektrik dağıtım hizmetlerinde müşteri memnuniyetinin arttırılmasının öncelikli hedefleri olduğunu söyledi.

Manisa Satılık

Elektrik dağıtım hatlarına yapılan yatırımların, enerji talebine bağlı olarak planlandığını belirten GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Metin Demirdağ,planlı kesintilerin bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Planlı enerji kesintilerinin mutlaka önceden bildirildiğini ifade eden Demirdağ, “Bunlar dağıtım veya iletim sisteminde programlanmış yatırım-bakım ve onarım aşamalarında yapılan kesintilerdir. Yani arızadan kaynaklı kontrol dışı kesintiler değildir. Planlı kesintiler, yatırım çalışmalarının devam ettiği ve kontrol dışı kesintilerin azalacağı anlamına gelir” diye konuştu. 

 

İstediğimiz gibi kesemeyiz


Planlı kesinti duyurularının ‘Hizmet Kalitesi Yönetmeliği’ gereğince 48 saat öncesinden görsel ve işitsel basının yanı sıra sosyal medya hesapları ve web sitesi kanalıyla tüketicilere iletildiğinihatırlatan Demirdağ, şunları söyledi: 

 

“Bu kapsamdaki tüm kesintileri mümkün olduğunca geniş kitleye duyurmak için etkili iletişim çalışmaları yapıyoruz. Hizmet bölgemizde kesintilerin SMS yoluyla duyurulması içinde çalışmalar sürüyor. Elektrik Dağıtım Şirketleri Derneği (ELDER) tarafından geliştirilen, akıllı cihazlarla uyumlu, konum bazlı çalışan e-kesinti uygulamasıyla da Türkiye’deki tüm kesintileri anında öğrenmek mümkün.”

 

“İstedikleri gibi kesiyorlar” yargısını değiştireceklerini vurgulayan Demirdağ, “Bu görüşü kafalardan tamamen atmak gerek. Biz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından denetleniyoruz. Planlı kesintilerin ne kadar süreceği, yapılacak çalışmanın içeriğine göre değişiyor. Yine debu süre yönetmeliklerce belirlenen yıllık eşik değerlerin üzerine çıkamaz. Toplam kesinti süresinin de bir sınırı var” dedi. 

 

Planlı kesinti ve yatırım doğru orantılıdır


Demirdağ, GDZ Elektrik Dağıtım bölgesindeki yatırımlarla ilgili şu bilgiyi verdi:

 

“2015’in ilk 10 ayında toplam 3 bin 770 adet planlı kesinti yapılırken sayı, bu yılın aynı döneminde 4 bin 497 adet olarak gerçekleşti. Bu kesintiler sırasında 153 milyon TL değerinde arıza, onarım, bakım ve yatırım harcaması gerçekleştirdik.  Planlı kesinti, bakım, onarım ve yatırımın habercisidir.  Yatırımlar, arızadan kaynaklanan kontrol dışı kesintileri önlememizi sağlar. 2016 yılı yatırımlarındaki yüzde 175 artış, arıza kaynaklı kesinti sayısını 2015 yılına göre yüzde22 azaltmıştır.”

 

GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Hakkında

GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş., 2013 yılından itibaren İzmir ve Manisa illerinde elektrik dağıtım hizmeti vermektedir. GDZ Elektrik Dağıtım, hizmet bölgesinde 3.023.417  aboneye yıllık 13,5 milyon MWh elektrik dağıtımı yaparak kesintisiz, kaliteli, güvenli ve sürekli elektrik sunmak üzere dağıtım altyapısının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için gereken teknolojik yatırımları gerçekleştirmektedir.

Müşteri odaklı çalışma anlayışıyla abonelerine en iyi hizmeti vermeyi ilke edinmiş olan  GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş’nin  İzmir ve Manisa illerinde 35 hizmet merkezi bulunmaktadır. 


ETİKETLER : gediz elektrik gdz elektrik metin demirdağ
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İZMİR haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
© Copyright 2018 Ege Meclisi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile OHO Internet Solutions tarafından yapılmıştır.
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber