RSS / XML
22-06-2018
Bizi Takip Edin!

CHP'li gençler önergeyi hatırlattı

01-12-2016 14:50:30
A+ A-
İzmir'de, Kredi Ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan CHP Gençlik Kolları üyesi gençler, CHP'li milletvekillerin 1 Nisan 2016 tarihinde özel yurtların denetlenmesiyle ilgili verdiği önergeyi hatırlattı.

Diyarbakır Satılık

CHP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Sinan Sarıküse, "AKP'nin milletvekilleri bu ülkede yurtların denetlenmesine ret oyu vermiştir. Ancak bizler bunu unutmadık. O milletvekillerine, bakanlara soruyorum, olumlu referansı veren kaymakamlara soruyoruz, başınızı yastığa koyup nasıl rahatça uyuyabiliyorsunuz" dedi.

Konak İlçesi'ndeki Kredi Ve Yurtlar Kurumu İzmir Bölge Müdürlüğü önünde bugün saat 12.30'da toplanan bir grup CHP Gençlik Kolları üyesi, Adana'nın Aladağ ilçesindeki öğrenci yurdunda çıkan yangında 11'i öğrenci toplam 12 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan CHP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Sinan Sarıküse, CHP'li milletvekillerin 1 Nisan 2016 tarihinde özel yurtların denetlenmesiyle ilgili verdiği önergeyi hatırlattı. Sarıküse, şöyle konuştu:

"CHP Gençlik Kolları olarak ülkemizde yaşanan tüm can kayıplarına zamanında nasıl tepki koyduysak bugün de aynı tepkiyi vermek üzere toplandık. Gün geçmiyor ki ülkemizde can kayıpları, işçi ölümleri yaşanmasın, çocuklara tecavüz edilmesin, Adana'da olduğu gibi ihmalkarlık yüzünden çocuklar yanarak can vermesin. Bizler her zaman bunların takipçisi olduk ve olmaya da devam edeceğiz. AKP iktidarına birkaç sorum olacak. Aladağ'da bulunan devlet yurdu neden kapatılmıştır? Orada bulunan Kaymakamlık bu özel yurda olumlu yönde referans olmuş mudur? Binadaki yangın kapıları neden modernize edilip, denetlenmemiştir? Binadaki sigorta düzeneği neden modernize edilip denetlenmemiştir? CHP milletvekillerinin 1 Nisan 2016 tarihinde meclise sunduğu önergeyi kimler reddetmiştir. Bu önergede her türlü özel yurdun denetlenmesi istenmektedir. Ancak utanarak söylüyorum ki AKP'nin milletvekilleri bu ülkede yurtların denetlenmesine ret oyu vermiştir. Ancak bizler bunu unutmadık. O milletvekillerine, bakanlara soruyorum, olumlu referansı veren kaymakamlara soruyoruz, başınızı yastığa koyup nasıl rahatça uyuyabiliyorsunuz? Bunun hesabını vicdanınıza verebilecek misiniz? Bizler, kızından haber alamayan babanın, yüreği yanan ananın öfkesiyle bu hesabı her zaman sormaya devam edeceğiz. Günümüz Türkiye'sinde bir kez daha anlaşılmıştır ki bu işlerde fıtrat yoktur. Bu yurtları neden denetlemediğinizi çok iyi biliyoruz. Zamanında iş birliği yaptığınız daha sonra 'darbeci' diye yaftaladıklarınızı serbest bırakmak için zamanında bu denetimleri kaldırdınız." 

"BU İŞLERİ DEVLET YAPSIN"

Yurtların işletilmesi ve denetlenmesi ile ilgili alanında uzman kişilerin görevlendirilmesi gerektiğini savunan Sarıküse, "Bugün Atatürk'ü bir kez daha anlıyoruz, saygıyla anıyoruz. çünkü yüce Atatürk; 'Ey millet, efendiler, iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, tarikatlar, müritler ve meczuplar memleketi olamaz' demişti. Bu yüce lideri anlamadınız. Bugün işinize geldiği gibi devam ettiniz ve maalesef denetlemediğiniz o yurtlardan şimdi darbeci diye yaftaladığınız insanlar çıktı. Bırakın bu işleri devlet kurumları yapsın. Bu işleri uzmanlığını kanıtlamış kişiler yapsın. Özel yurtların denetimleri emekli öğretmenlere bırakılacak kadar değersiz değildi" diye konuştu.Tufan HAMARAT/İZMİR, (DHA)


ETİKETLER : chp önerge tepki basın açıklaması
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber