RSS / XML
20-06-2018
Bizi Takip Edin!

Davetiyede Atatürk ismi saklandı mı?

02-12-2016 13:57:08
A+ A-
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen ve bu yıl İzmir’den başlayan Şeb-i Arus töreninin davetiyesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün adı saklandığı iddia edildi

Sinop Satılık

EGE MECLİSİ - Tüm dünyayı sözleri ve eserleriyle etkilemiş Mevlana Celaleddin-i Rumi anısına her yıl 17 Aralık’ta Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu eşliğinde yapılan Şeb-i Arus törenleri bu yıl İzmir’de başladı. 

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin ölümünün 743. Yılı Şeb-i Arus törenlerinin İzmir’den başlayacağının belirtildiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da logosunun olduğu davetiyede Mustafa Kemal Atatürk’ün adının Bakanlık tarafından saklandığı iddia edildi .“Sanatsever İzmir’liler gerçek bir Şeb-i Arus, Sema gösterisi ve Tasavvuf dinletisini sunmak amacıyla, 01 Aralık 2016 Saat: 20.30’da M.K.A Karşıyaka Spor Salonunda düzenleyeceğimiz törene Zat-ı Alinizin Katılımından Onur Duyarız.” ifadelerine yer verilen söz konusu davetiyede etkinliğin yapılacağı yer olan “Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu”nun adı “M.K.A Karşıyaka Spor Salonu” şeklinde ifade edildi.

ADINI YAZMAKTAN BİLE İMTİNA EDECEK HALE GELİNDİ!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adını yazmaktan bile imtina edecek hale gelindiğinin altını çizen CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan,  Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya şunları sordu: “Söz konusu davetiyede Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın logosu bulunmaktadır. Davetiye hangi Bakanlık yetkilisinin kontrolünden geçerek onaylanmıştır? ‘Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’ adlı yerin adını yazarken niçin ‘M.K.A Karşıyaka Spor Salonunda’ şeklinde kısaltılma ihtiyacı hissedilmiştir? Amaç nedir?”

MEVLANA’NIN O SÖZÜ İLE CEVAP VERDİ

Kısa bir açıklama yapan Bakan, Mevlana’nın sözüyle seslendi: “Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm  Bakanlığı o Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün adını yazmaktan imtina ediyor... Mevlana’yı anıyor ancak onu anlamıyorsunuz! Sizlere Mevlana’nın şu sözü ile sesleniyorum: ‘SENİN DÜNYAYA BAKAN PENCEREN KİRLİ İSE, BENİM ÇİÇEKLERİM SANA ÇAMUR GÖRÜNÜR.’”


ETİKETLER : chp atatürk daveti isim gizlendi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber